;

FINAŁ WYPRZEDAŻY DO -70% ALPINE PRO, TRESPASS | SPRAWDŹ KODY RABATOWE | Zamów teraz

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Palniki i kartusze

3 produkt(ów)

3 produkt(ów)

Najlepsze kartusze gazowe - niskie ceny - sklep online

Kartusze gazowe nakręcane, nabijane, lekkie palniki turystyczne i kuchenki Campingaz oraz Coleman które sprawdzą się w terenie -  są jednymi z najmniejszych i najmocniejszych kuchenek dostępnych na rynku outdoor.  Oferujemy szybką i bezpieczną dostawę pod drzwi. Nowe promocje i rabaty każdego dnia na marki górskie! Szukaj kodów rabatowych na nasze marki turystyczne które sprawdzą się na biwaku oraz w terenie.

Kartusze, naboje gazowe do palników, kuchenki turystycznej - sklep internetowy

Niezależnie od tego, czy jesteś na wyprawie, rodzinnych wakacjach na kempingu, prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz potrzebować gazu i kuchenki do gotowania. Samowystarczalność podczas trekkingu przez dłużej niż jeden dzień wymaga gotowania. Będziesz potrzebował gazu m.in. kartuszy. Niezależnie od tego, czy jesteś na nizinach, czy w górach, kuchenki gazowe są niezbędne w Twoim zestawie kempingowym.

Co to jest palnik turystyczny, kuchenka kempingowa?

Kuchenka kempingowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, jakie możesz mieć na wycieczce na kemping. O ile zbieranie się przy otwartym ogniu i opiekanie pianek ma swój urok, o tyle kiedy w żołądku naprawdę zaczyna burczeć, trzeba umieć ugotować solidny posiłek. Przenośna kuchenka kempingowa oferuje łatwy sposób na podgrzewanie, grillowanie, tostowanie lub gotowanie jedzenia i napojów, a jednocześnie jest wystarczająco lekka i przenośna, aby nosić ją w plecaku. 

Jak działa palnik turystyczny, kuchenka gazowa?

Kuchenki gazowe wykorzystują jako paliwo gaz płynny – zwykle mieszankę butanu i propanu, ale można znaleźć wkłady zawierające jeden z nich osobno. Gaz odparowuje, gdy opuszcza kanister, docierając do palnika jako gaz. Aby korzystać z kuchenki, wystarczy – ale bezpiecznie – przymocować kuchenkę do kartusza z gazem i zapalić palnik. Istnieją różne rodzaje kartuszy z gazem, z których każdy wymaga innego sposobu mocowania kuchenki. Mogą być przebijane, przykręcane.

Najpopularniejsze kartusze gazowe podczas wypadów górskich.

Przebijany  kartusz z gazem:
Kartusze do przekłuwania są często najtańsze i najlżejsze z dostępnych, co czyni je idealnymi na krótkoterminowe wyprawy na kemping i wakacje. Te kartusze z gazem można przymocować tylko do określonych kuchenek – mogą być sprzedawane razem – a raz zamocowane nie można ich wyjąć, dopóki nie będą puste.

Gwintowany tzw. nakręcany kartusz gazowy
Gwintowane kartusze są opcją wielokrotnego użytku. Będąc lekkimi są idealne na wiele wypraw na kemping. Gwintowany punkt mocowania pasuje do większości kuchenek i może być samouszczelniający. Gwintowane kartusze turystyczne są powszechnie spotykane na kempingach i często są to przykręcane cylindry.

Naboje na gaz z możliwością wielokrotnego zamykania.
Czasami nazywane „kartuszami aerozolowymi”, są tańsze niż wiele innych rodzajów kartuszy. Naboje z aerozolem mogą być również używane do napełniania większych kanistrów. 

Który gaz używany w kartuszach jest najlepszy ? Butan czy propan?

Większość palników turystycznych, kuchenek gazowych na kemping jest zasilana propanem, butanem lub mieszanką tych dwóch gazów. Kluczową różnicą między nimi jest temperatura, w której działają – ich temperatury wrzenia. Kuchenki gazowe to genialne elementy zestawu; jednak w niższych temperaturach stają się one bardziej nieefektywne z powodu nieprawidłowego parowania skroplonego gazu. Dlatego potrzebujesz gazu, który ma niższą temperaturę wrzenia, jeśli biwakujesz w chłodniejszym klimacie. Butan jest paliwem mniej toksycznym niż propan i jest w stanie dostarczyć około 12% więcej energii. Jednak jego temperatura wrzenia wynosi 0°C, co oznacza, że ​​nie może działać w niskich temperaturach i może mieć problemy od 5°C i poniżej. Chociaż może zapewnić lepszy stosunek jakości do ceny, jeśli biwakujesz w zimie lub w zimnym klimacie, butan nie jest preferowanym gazem. Propan jest lżejszy, ma wyższe ciśnienie i niższą temperaturę wrzenia niż butan -42°C. Wyższe ciśnienie oznacza, że ​​propan pali się goręcej, skracając czas gotowania, a niższa temperatura wrzenia oznacza, że ​​działa lepiej w niższych temperaturach. Prawdopodobnie nie będziesz gotować w ekstremalnych temperaturach na wycieczce letniej. Propan to dobry wybór na zimowy kemping.
W niektórych przypadkach możesz znaleźć kartusze zawierające izobutan. Izobutan ma tę samą formułę i wydajność co normalny butan, ale ma wyższe ciśnienie. Izobutan ma również temperaturę wrzenia -12°C.

Jak utylizować kartusze z gazem ?

Jeśli biwakujesz przez kilka dni lub nawet tygodni, może się okazać, że potrzebujesz wielu kartuszy z gazem – co może oznaczać pozbycie się jednego. Kartusze z gazem można poddać recyklingowi; jednak musisz upewnić się, że są całkowicie puste i nie ma w nich paliwa. Wyrzucenie kartusza nie jest tak przerażające ani niebezpieczne, jak mogłoby się wydawać – nie wybuchnie jak granat. Gdy kartusz jest pusty, musisz go przebić ostrym narzędziem. Zapewni to i zaalarmuje innych, że kanistry są puste i bezpieczne. Dla pewności można je również oznaczyć długopisem oraz otwór. Powinieneś to robić tylko z małymi butlami kempingowymi z gazem.

Kupuj całą naszą ofertę kuchenek kempingowych, a także butli i  kartuszy z gazem wiodących marek, takich jak Coleman, Campingaz, Rockland w sklepie TourSport