;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Gogle narciarskie

12 produkt(ów)

12 produkt(ów)

Solidne i wytrzymałe gogle narciarskie Arctica, 4F ,Trespass - sklep internetowy

Gogle narciarskie Arctica,Trespass, 4F - męskie, damskie i dziecięce do uprawiania sportów zimowych. Gogle dla narciarzy dostępne są w różnych kolorach oraz fasonach. Zamów przez nasz sklep online. Sprawdź wysoką jakość i niskie ceny naszych gogli narciarskich dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Jak wybrać gogle do jazdy na nartach i snowboardzie?

Na dużych wysokościach powietrze jest rzadsze i filtruje mniej promieni ultrafioletowych (UV). Odbicie słońca na śniegu jest jaśniejsze i bardziej intensywne. Wiatr może powodować łzawienie oczu i zamazywać widzenie. Cząsteczki lodu mogą dostać się do twoich oczu, a także gałzki i inne pozostałości z drzew. Gogle narciarskie i snowboardowe mogą pomóc chronić oczy przed tymi górskimi zagrożeniami, dzięki czemu Twoja podróż na nartach będzie o wiele przyjemniejsza.

Rodzaje soczewek używanych w Goglach Narciarskich:

Soczewki cylindryczne: soczewka zakrzywia się od lewej do prawej w poprzek oczu i twarzy, ale powierzchnia soczewki jest płaska w pionie (między nosem a czołem). Gogle z soczewkami cylindrycznymi są tańsze i działają dobrze, ale płaskość może powodować więcej odblasków i nieznacznie zmniejsza widzenie peryferyjne.

Soczewki sferyczne: Ta soczewka również zakrzywia się w poprzek oczu i twarzy, ale zakrzywia się również w pionie. Zakrzywione soczewki sferyczne zapewniają lepsze widzenie peryferyjne, mniejsze zniekształcenia i mniej odblasków, ale ich koszt jest wyższy. Im większa soczewka, tym lepsze staje się widzenie peryferyjne.

Transmisja światła widzialnego i kolor soczewki w goglach narciarskich:

Twój kolor soczewek w goglach narciarskich służy do filtrowania i podkreślania kolorów w twoim widzeniu. Ilość światła docierającego do oczu przez soczewkę nazywana jest przepuszczalnością światła widzialnego (VLT).

Jaśniejsze odcienie soczewek mają wyższy VLT, ponieważ więcej światła przechodzi przez soczewkę. Soczewki w kolorze żółtym, złotym, bursztynowym, zielonym lub różowym oferują zwiększone VLT i stanowią dobry wybór w pochmurne dni.

Ciemniejsze odcienie mają niższy VLT, ponieważ mniej światła przechodzi przez soczewkę. Soczewki w kolorze brązowym, szarym i miedzianym oferują obniżone VLT, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas mocnego słońca w bezchmurne dni.

Przezroczyste soczewki są odpowiednie do nocnej jazdy na nartach.

Dodatkowe cechy soczewek w goglach narciarskich/snowboardowych

Ochrona przed promieniowaniem UV: Praktycznie wszystkie sprzedawane obecnie gogle zapewniają 100% ochronę przed wszystkimi trzema rodzajami promieni ultrafioletowych — UVA, UVB i UVC. Pamiętaj, że nawet gdy jest pochmurno, promienie UV odbijają się od śniegu.

Soczewki polaryzacyjne: Podstawową funkcją filtra polaryzacyjnego jest redukcja odblasków światła słonecznego na śniegu lub wodzie.

Soczewki fotochromowe: Te soczewki automatycznie zmieniają poziom zabarwienia w zależności od warunków i intensywności promieniowania UV. Im więcej słońca i promieni UV, tym ciemniejsze stają się soczewki. Jeśli pada śnieg lub jest pochmurno, obiektyw pozostaje jaśniejszy. W pomieszczeniach zawsze pozostają jasne, bez względu na intensywność światła.

Soczewki lustrzane: Soczewki lustrzane mają częściową lub pełną powłokę soczewki na zewnętrznej stronie soczewki zewnętrznej. Odbija to więcej światła, a tym samym przepuszcza mniej światła (o 10% do 50%) niż soczewki nielustrzane.

Wymienne soczewki w goglach narciarskich: umożliwiają łatwą wymianę soczewek w różnych kolorach w zależności od zmieniających się warunków oświetleniowych.

Cyfrowy wyświetlacz: niektóre modele oferują zaawansowaną technologię, która może łączyć się z GPS i Bluetooth w celu wyświetlania nawigacji, wydajności i informacji o smartfonie w goglach w czasie rzeczywistym.

Gogle narciarskie / snowboardowe a wentylacja

Gdy ciepłe powietrze z ciała człowieka spotyka się z zimnym powietrzem z zewnątrz, może dojść do kondensacji pary wodnej i pogorszenia wzroku.Najlepsze gogle narciarskie wykorzystują różne rozwiązania, aby uniknąć parowania.

Soczewki dwuwarstwowe można znaleźć praktycznie we wszystkich goglach, ponieważ nie parują tak szybko, jak soczewki jednowarstwowe. Odpowiednio uszczelnione tworzą barierę termiczną (podobnie jak okna burzowe), która jest bardziej odporna na zaparowanie.

Powłoki przeciwmgielne są zintegrowane z praktycznie wszystkimi soczewkami gogli średniej i wysokiej klasy, aby zapobiegać parowaniu. Produkty przeciwmgielne można stosować na goglach z niższej półki bez powłoki lub na starych goglach, które zaczynają parować.

Otwory wentylacyjne: górna, boczna i dolna część gogli to klucze pomagające kontrolować parowanie. Szersze otwory wentylacyjne generalnie zapewniają lepszy przepływ powietrza wentylacyjnego niż mniejsze otwory wentylacyjne. Wymiana? Twoja twarz może być zimna, szczególnie w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Ramki i dopasowanie gogli narciarskich / snowboardowych

Upewnij się, że gogle narciarskie pasują do Twojej twarzy. Dopasowanie powinno być dopasowane (nie ciasne) i wygodne. Niektóre modele najlepiej pasują do mniejszych lub większych twarzy. Mogą być również dostępne rozmiary damskie i dziecięce.

Większość ram w goglach narciarskich jest wykonana z poliuretanu, ponieważ pozwala na pewną elastyczność. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej elastyczna rama jest najlepsza w niskich temperaturach.

Inne względy dopasowania gogli narciarskich:

Kompatybilność z kaskiem: Praktycznie wszystkie gogle są kompatybilne z kaskiem, ale nadal dobrym pomysłem jest przymierzenie nowych gogli z kaskiem, aby zapewnić wygodne dopasowanie.

Regulacja paska w goglach narciarskich: Większość gogli ma pojedynczy, przesuwany klips do regulacji. Inne mogą mieć otwieraną/zamykaną klamrę z przesuwanymi klipsami po każdej stronie w celu regulacji. Niektóre paski gogli dla dzieci nie są regulowane.

Wyściółka: Dzięki temu gogle nie uciskają twarzy. Piana powinna być wystarczająco gruba, aby amortyzować twarz, ale nie może być tak gruba, aby sprzyjała parowaniu. Wysokiej klasy gogle mogą wykorzystywać 2 lub 3 warstwy cienkiej wyściółki, aby poprawić wentylację.

Style OTG (Over the Glass): Jeśli nosisz okulary korekcyjne, poszukaj gogli zaprojektowanych tak, aby pasowały do ​​Twoich okularów, często określanych jako OTG (Over the Glass). Mają miejsce na okulary, jednocześnie unikając nacisku na twarz ze strony skroni i noska. (Nasza wskazówka: możesz zastosować środek przeciwmgielny na swoje okulary, aby były czyste pod goglami.)