;
0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Buty turystyczne niskie

Jeśli potrzebujesz dobrego męskiego obuwia podejściowego w góry do wykorzystania na świeżym powietrzu, buty turystyczne męskie niskie ochronią twoje stopy oraz kostkę, zapewniając im ciepło, suchość,wygodę oraz ochronę nóg dzięki zastosowaniu grubych podeszw znanych producentów m.in. Vibram - nawet podczas wielogodzinnych spacerów górskich i trekkingu. Posiadamy w ofercie znane buty turystyczne męskie Bergson, Alpine Pro, Trespass, 4F po buty Regatta, oferujemy wysokiej jakości wodoodporne i oddychające niskie buty turystyczne dostosowane do każdego stylu oraz rodzaju chodzenia.

Rodzaje butów turystycznych do wędrówek - charakterystyka

To naprawdę tylko niskie buty turystyczne. Niektórzy wędrowcy mogą nawet wybrać buty do biegania w terenie, ponieważ są lekkie i wygodne od razu po wyjęciu z pudełka. Buty na jednodniowe wędrówki: większość z nich to obuwie o wysokim kroju, dzięki czemu są bardziej pomocne i cięższe niż buty turystyczne. Są dobrym wyborem na wędrówki, podczas których nie masz ciężkiego plecaka. Buty przy podróży z plecakiem są stworzone do chodzenia po szlaku lub poza nim, zwykle to najmocniejsze opcje z wysokim krojem, który owija się nad kostkami, aby wspierać i stabilizować nogę.

Materiały wykorzystywane w butach trekkingowych:

Skóra: oryginalny i najstarszy materiał stosowany w butach górskich jest nadal popularny, ponieważ jest wytrzymały i trwały, co jest do pewnego stopnia prawdą niezależnie od rodzaju naturalnej skóry używanej w butach.

Syntetyki: Zazwyczaj są lżejsze niż skóra, ale zwykle są mniej trwałe. Wodoodporne membrany używane w butach to m.in.: GORE-TEX to marka, którą wszyscy znają, ale inne marki również oferują wodoodporną, „oddychającą” ochronę np. NeoDry, Tres-Tex, Waterproof, PTX .  Membrany stosowane w mokrych warunkach pogodowych zatrzymują  wodę, więc obfite pocenie się lub zanurzenie w głębokim strumieniu nadal chroni twoje stopy przed wilgocią.

Siatkowe membrany: coś w rodzaju przeciwieństwa wodoodporności, chociaż można znaleźć również siateczkę z wodoodpornymi membranami. Zwykle więcej siateczki oznacza lepszą oddychalność gdy temperatura jest wysoka podczas upalnych dni, dlatego buty z siatką najlepsze na letnie wędrówki.

W podeszwach środkowych jako amortyzacja w butach górskich zwykle jest stosowana pianka EVA która jest nieco lżejsza i tańsza, a poliuretan jest trwalszy. Wytrzymałe podeszwy Vibram to złoty standard, ale znajdziesz też inne doskonałe opcje. Większość podeszew jest gumowa; niektóre mają trochę węgla, co dodaje im trwałości i śliskości. Trakcję i „zarządzanie błotem” poprawiają różne typy podeszw, które każda marka produkująca buty robi trochę inaczej.

9 produkt(ów)

9 produkt(ów)