;

FINAŁ WYPRZEDAŻY DO -70% ALPINE PRO, TRESPASS | SPRAWDŹ KODY RABATOWE | Zamów teraz

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Rolki fitness, rekreacyjne

37 produkt(ów)

37 produkt(ów)

Jakiej firmy rolki kupić ? Sklep online

Dzięki szerokiej gamie rolek rekreacyjnych, fitness, freestyle stworzonych do różnych rodzajów jazdy, znalezienie łyżworolek, które będą dla Ciebie najlepsze, może być trudne. Nasz e-sklep przeprowadzi Cię przez wiele rodzajów rolek męskich, damskich, dzięcięcych prezentowanych na naszej stronie, aby pomóc Ci użyć naszych filtrów i opisów produktów w celu zawężenia pola. Zalecamy zapoznanie się z  szeroką ofertą rolek Tempish, Nils Extreme i innych przed zakupem. Główne czynniki na które trzeba zwrócić przy zakupie łyżworolek to: MARKA, PŁEĆ, TYP ŁYŻWY, POZIOM UMIEJĘTNOŚCI, ROZMIAR KOŁA.

Marka łyżworolek - na co zwrocić uwagę ?

Niektóre marki specjalizują się w określonych typach rolek, podczas gdy inne oferują szeroką gamę opcji. Preferencje marki wynikają z osobistych preferencji lub rekomendacji oraz opinii Klientów. Jeśli nie masz preferencji dotyczących marki, sugerujemy przeglądanie w oparciu o typ rolek, aby uzyskać najbardziej wszechstronne opcje. Większość sklepów wielkopowierzchniowych i sprzedawców na rynku oferuje tanie marki, które są niewygodne, cienkie i bardzo szybko się psują. Robiąc zakupy w TourSport, masz gwarancję otrzymania wysokiej jakości rolek m.in. Tempish, Spokey, Nils Extreme, którymi możesz się cieszyć bez ograniczeń.

Płeć czyli jakie wybrać rolki dla kobiet, mężczyzn, dzieci

Rolki są podzielone według płci w naszym sklepie.  Producenci zmienią dopasowanie, kolor i rozmiar w zależności od płci, dla której przeznaczona jest łyżworolka.
Męskie - modele męskie są zaprojektowane z myślą o męskiej stopie i są zgodne z rozmiarami męskimi w Europie.
Damskie - modele damskie zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet. Mankiety są zazwyczaj nieco niższe niż w modelach męskich, a przednia część stopy jest czasami nieco szersza, aby lepiej dopasować się do kobiecej anatomii.
Unisex - rolki unisex są bardzo popularne, zwłaszcza w bardziej wyspecjalizowanych typach rolek. Te rolki są oparte na rozmiarach męskich, ale są przeznaczone do użytku zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jeśli czujesz, że brakuje Ci wyboru dla kobiet, sugerujemy rozważenie modeli unisex, aby znaleźć idealną rolkę do swoich potrzeb.
Dziecięce - rozmiar i krój jest taki sam w rolkach chłopięcych i dziewczęcych, ale różnią się one kolorem. Rolki dla dzieci często mają regulowany rozmiar i można je dostosować do rozmiaru dziecięcego. Zazwyczaj niebieskie, zielone i czerwone łyżwy są uważane za „chłopięce”, a fioletowe, różowe i białe są uważane za „dziewczęce”. Aby uzyskać największy wybór, zalecamy przeglądanie  oferty łyżworolek zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek dla Twojego młodego skatera.

Rodzaje rolek. Dlaczego są tak ważne ?

Niektóre rolki specjalizują się w określonym typie, podczas gdy inne są bardziej uniwersalne w użyciu w różnych stylach. Sklep internetowy TourSport posiada dwie strony poświęcone różnym dyscyplinom jazdy na łyżworolkach. Na naszej stronie zobaczysz głównie rolki rekreacyjne, treningowe i szybkie oraz do jazdy agresywnej, miejskiej i terenowej.

Rolki rekreacyjne - te rolki są przeznaczone dla początkujących i okazjonalnych łyżwiarzy. Skoncentrowany na komforcie i stabilności, z luźnym krojem, który wymaga krótkiego czasu dotarcia lub nie wymaga go wcale. Te rolki rezygnują z wysokiej klasy funkcji, aby obniżyć koszty. Rolki rekreacyjne najlepiej nadają się do krótkich, mniej wymagających sesji na łyżwach. Zaleca się, aby prawdziwi początkujący ograniczyli swoje poszukiwania do rolek z małymi kółkami (78-80mm). Pozwoli to utrzymać niską prędkość i wysoką kontrolę.

Rolki do treningu przekrojowego - znane również jako X-Fit Skates, są skierowane do osób, które mają pewne doświadczenie na kółkach, które jeżdżą na rolkach w ramach rutynowego treningu. Ponieważ umiejętności i/lub schematy treningowe różnią się, tak samo zmieniają się cechy wydajności, które można znaleźć w tych modelach. Bardziej wyprofilowany krój poprawia wydajność, chociaż wiele z tych rolek jest nadal wygodnych zaraz po wyjęciu z pudełka. Czas docierania należy się spodziewać w modelach z wyższej półki, ale jest osiągany szybko przez jedną lub dwie sesje na łyżwach z naturalnym ciepłem stóp. Umiejętność jazdy na łyżwach i lokalizacja to kluczowe czynniki przy wyborze spośród wielu różnych rozmiarów i modeli kółek.

Ogólna prędkość maksymalna wzrasta wraz z rozmiarem koła, podobnie jak zdolność do utrzymania przechyłu i pokonywania pęknięć i wybojów. Wysoka rolka będzie jednak mniej zwrotna.

Rolki szybkie - wyspecjalizowana dla entuzjastów jazdy na dystansach lub maratonach na konkurencyjnym poziomie, ultra sztywna konstrukcja łyżworolek szybkich zapewnia optymalne przenoszenie mocy po prawidłowym dopasowaniu do stopy. Najczęściej wymagają formowania na gorąco i nie będą wygodne po wyjęciu z pudełka. Nisko wycięty projekt butów pozwala na pełny zakres ruchu, aby uzyskać lepszą przewagę na dużych kołach i pozwolić na dłuższy, mocniejszy krok. Skater musiałby przejść do tego typu butów, zamiast zaczynać od jednego. Rolki biegowe dla początkujących mają nieco wyższe mankiety dla dodatkowego wsparcia, ale nie należy ich mylić z rolkami przeznaczonymi dla prawdziwych początkujących łyżwiarzy. Każda łyżwa biegowa wymaga siły kostki, którą zdobywa się ciężką pracą i doświadczeniem.

Rolki agresywne - rolki agresywne są wyspecjalizowane do skakania, ślizgania się i grindowania w skateparku (lub gdziekolwiek indziej z dobrą półką lub spadkiem). Koła o średnicy poniżej 60 mm są najczęściej stosowane w celu uzyskania niskiego środka ciężkości, co ułatwia wykonywanie i wykonywanie trików. Małe kółka znacznie ograniczają prędkość, więc niektórzy łyżwiarze wolą rolki agresywne z nieco większymi kółkami (do 80 mm), powszechnie nazywanymi Powerblades. Buty są najczęściej konstruowane z twardej, formowanej plastikowej skorupy, a kilka topowych modeli wykorzystuje węgiel. Wykwalifikowani rolkarze agresywni wykonujący trudne triki i skoki najbardziej skorzystają na droższych, sztywniejszych i lżejszych butach z włókna węglowego. Wszystkie buty Aggressive wykorzystują mocowanie UFS, aby umożliwić łatwą personalizację i wymianę części grindowych.

Rolki miejskie - modele te to hybrydy rolek agresywnych, cross-training i freestyle. To sprawia, że ​​są wszechstronne, ale oznacza również, że modele mogą się znacznie różnić w zależności od preferowanej przez nie dyscypliny. Ponieważ są to modele hybrydowe, wiele rolek miejskich znajduje się w więcej niż jednej kategorii na naszej stronie oraz w naszym filtrze skate.Nie wszystkie rolki miejskie są wyposażone w hamulec, który ogranicza zwinność; sprawdź opisy produktów, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat hamulców przed zakupem.

Rolki Freestyle - znane również jako łyżworolki slalomowe, są przeznaczone do jazdy precyzyjnej, takiej jak taniec lub tkanie wokół pachołków. Zostały zaprojektowane jako niskonakładowe, ściśle dopasowane rolki, które doskonale odpowiadają na wymagania łyżwiarzy. Jakość i cena znajdują się na najwyższym poziomie ze względu na ekstremalne wymagania stawiane tym rolkom. Zaawansowani freestylerzy najbardziej skorzystają z najbardziej zaawansowanych modeli karbonowych, które są najsztywniejsze i najlżejsze. Konfiguracje z czterema kołami w zakresie 76-80 mm utrzymują nisko środek ciężkości i wysoką zwrotność.

Rolki terenowe - mogą być używane na chodniku i w terenie. Duże opony pneumatyczne łatwo pokonują gałązki, brud i inne małe przeszkody. Są znacznie wolniejsze niż kółka z uretanu i często jeżdżą na rolkach z kijkami jako pozasezonowe treningi dla narciarzy biegowych. Te rolki są zabawne i bez wielu ograniczeń, ale nie należy ich mylić, aby czuć się lub zachowywać jak w innych typach rolek.

Poziom umiejętności - dostosuj swój poziom do zakupu łyżworolek

Aby cieszyć się jazdą na rolkach, potrzebujesz kółek, które odpowiadają Twoim umiejętnościom. To naturalne, że rozważasz jazdę nieco powyżej swojego obecnego poziomu umiejętności, ponieważ będziesz tylko poprawiał się i będziesz zadowolony, gdy będziesz mieć sprzęt gotowy do występów, gdy to zrobisz. Uważaj jednak, aby nie doceniać krzywej uczenia się przy każdym skoku, ponieważ rolka, która jest zbyt daleko poza twoim poziomem umiejętności, odbierze radość z jazdy i może spowodować kontuzję!

Początkujący - dla nowych i powracających łyżwiarzy, którzy mają niewielkie lub żadne zaufanie do umiejętności. Wszystkie modele zapewniają wsparcie, stabilność i komfort po wyjęciu z pudełka bez włamań. Są wyposażone w mniejsze koła i hamulec, który zapewnia wolniejszą i bardziej kontrolowaną prędkość, dzięki czemu można zwiększyć pewność siebie i umiejętności.

Średniozaawansowany - te rolki wymagają pewnego doświadczenia w jeździe na łyżwach, ostatnio lub w przeszłości, oraz pewności co do zdolności skręcania i hamowania. Jeśli nie grałeś przez dłuższy czas, rozważ rolki dla początkujących lub średniozaawansowanych z kółkami nie większymi niż 4x84mm lub 3x110, aby pomóc w kontroli i szybkości. Jeśli czujesz się trochę bardziej komfortowo, istnieje wiele opcji w zależności od rodzaju jazdy, której szukasz i środowiska, w którym możesz jeździć.

Zaawansowany - jazda na rolkach jest (lub była) częścią Twojej regularnej rutyny. Twoje umiejętności i doświadczenie dają ci pewność, że będziesz mógł wyluzować serce bez względu na sytuację. Niezależnie od tego, jaki styl jazdy wybierzesz, skorzystasz z lepszych rolek w tej kategorii. Twoje umiejętności będą wymagały od rolek wydajności i mogą przerosnąć podstawowe modele na niższym poziomie.

Rozmiar koła w łyżworolkach ? Jaka wielkość kółek

Rozmiar kółek jest tradycyjnie ściśle powiązany z prędkością, przyspieszeniem, komfortem i stabilnością, w wyniku czego w dużym stopniu polega się na podejmowaniu decyzji, która rolka najlepiej pasuje do Twojego poziomu umiejętności. W naszym filtrze rolek możesz wyszukiwać rolki na podstawie oferowanych średnic kół, a zobaczysz rozmiar kółka wyświetlany w widocznym miejscu w każdym opisie produktu na naszej stronie. Małe kółka są zalecane dla rolkarzy o niższych umiejętnościach ze względu na ich wysoką stabilność i kontrolę. Duże koła są zazwyczaj zarezerwowane dla bardziej zaawansowanych rolkarzy, którzy szukają większej prędkości.