;

WYPRZEDAŻ ! Kody rabatowe : "logalp" -10% na Alpine pro / "logtre" -20% na Trespass | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Torby termiczne

16 produkt(ów)

16 produkt(ów)

Torba termiczna Nils Camp

Torba termiczna Nils Camp to idealny towarzysz na pikniki i wycieczki, gwarantując utrzymanie optymalnej temperatury napojów i przekąsek w przedziale od 5 do 15 stopni Celsjusza. Wykonana z wytrzymałego materiału 600D Oxford i wyłożona izolacyjnym PEVA, główna komora zapewnia doskonałą ochronę termiczną. Torba oferuje dodatkową przestrzeń dzięki dwóm bocznym kieszeniom z siatki i przedniej kieszeni na zamek, idealnej do przechowywania przedmiotów, które nie wymagają izolacji termicznej.

Przy pojemności 13 litrów i niskiej wadze, jest wystarczająco pojemna i łatwa w transporcie, co sprawia, że stanie się Twoim niezawodnym partnerem podczas każdej outdoorowej przygody. Dodatkowo, torba jest wyposażona zarówno w wygodny pas naramienny, jak i solidny uchwyt do noszenia w dłoni, co daje Ci swobodę wyboru, jak chcesz ją transportować. Torba termiczna marki NILS CAMP , Trespass, Campingaz jest doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie wygodę, styl i efektywność podczas podróży czy pikników, utrzymując jedzenie i napoje w idealnej temperaturze przez długi czas.

Torba termiczna czy lodówka turystyczna – co lepsze?

Lodówka turystyczna to produkt dobrze znany użytkownikom od lat, torby termiczne natomiast pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Początkowo były to zwykłe, termoizolacyjne torby strunowe, które służyły do transportu leków lub mrożonej żywności. Torby termiczne, które obecnie zbliżone są parametrami do lodówek turystycznych, stosowane były wyłącznie w gastronomii. 

Torba termiczna - jak działa?

Zadaniem torby termicznej jest utrzymanie niskiej lub wysokiej temperatury zawartości, podobnie jak robi to termos. W odróżnieniu od lodówki turystycznej, torba termiczna sama w sobie nie generuje zimna ani ciepła. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że torba termiczna nie wymaga zewnętrznego zasilania sieciowego. Dlatego jest gotowa do użytku zawsze i wszędzie, bez względu na to czy mamy dostęp do prądu, czy też nie.

Torba termiczna - materiał

Pierwsze torby termoizolacyjne wykonane były jedynie z plastiku oraz pojedynczej warstwy folii aluminiowej. Taka konstrukcja podatna była na uszkodzenia i zapewniała odpowiednią izolację termiczną wyłącznie na krótkim dystansie ze sklepu/apteki do domu. Aktualnie do produkcji dobrych jakościowo toreb termicznych, wykorzystuje się wytrzymałe materiały oraz grubą, syntetyczną warstwę izolującą. Wszystkie torby termiczne Majestic Sport wykonane zostały z poliestru 900D. Tkanina typu Oxford charakteryzuje się wysoką odpornością na zabrudzenia i rozdarcie, a przy tym jest całkowicie wodoodporna. Nie musisz obawiać się przeciekania w sytuacji, gdy wewnątrz torby coś się rozleje.

Torba termiczna - pojemność i waga

Planując podróż, zastanawiasz się jak ograniczyć wagę i rozmiar bagażu? Lodówka turystyczna niestety nie rozwiąże Twojego problemu. Argumentem przemawiającym za torbą termiczną jest przede wszystkim kubatura i ciężar. W porównaniu do ważących kilka lub kilkanaście kilogramów lodówek turystycznych, lekka i poręczna torba wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Brak sztywnych ścianek sprawia, że bez trudu zmieścisz ją za fotelem lub w wypełnionym po brzegi bagażniku.

Torba termiczna - jak długo utrzymuje temperaturę?

Torby termiczne, podobnie jak lodówki turystyczne, zapewniają świeżość zawartości zazwyczaj do kilku godzin. Warto pamiętać, że częste otwieranie, wysoka lub niska temperatura otoczenia oraz pełne słońce mogą znacząco wpłynąć na parametry termiczne torby. Aby wydłużyć czas utrzymywania niskiej temperatury, nawet do kilkunastu godzin, należy dobrze schłodzić żywność przed włożeniem do torby, użyć zmrożonych wkładów chłodzących oraz umieścić torbę w zacienionym miejscu.