;

zimowe ostatki: -15% z kodem STAY na markę trespass | - 5% z kodem ALLP na markę alpine pro

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Dętki

12 produkt(ów)

12 produkt(ów)

Dętka do hulajnogi elektrycznej - tanie i dobre dętki zapewniające komfort jazdy w Xiaomi, Techlife, Motus, Blaupunkt.

Dętki w różnych rozmoarach w niskich cenach w sklepie online TourSport. Dętka do hulajnogi elektrycznej 8 1/2 i 10 cali dostępna dla popularnych i najlepszych marek hulajnóg elektrycznych - Xiaomi Mijia M365, Pro 2 , Motus, Techlife, Frugal, Kaabo. Dętki pasują do większości modeli hulajnóg elektrycznych. Trzeba zwrócić uwagę przy doborze dętki na prosty lub krzywy zawór oraz wielkość opon w zależności jakie są używane w Twojej hulajnodze elektrycznej.

Dętka do hulajnogi elektrycznej ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Dętka to jedna z elementarnych części hulajnogi elektrycznej. Jej wymiana może być skomplikowana w zależności od modelu hulajnogi. Jeśli nasza hulajnoga elektryczna jest w dobrym stanie (nie ma zapieczonych śrub i sparciałych opon) warto dokonać naprawy samemu.Gdy dochodzi do przebicia idziemy do sklepu z hulajnogami elektrycznymi i prosimy o dętkę. Jaką? I tutaj może być problem. Zwykle sprzedawca słyszy informację: normalną... Niestety zazwyczaj kończy się to powrotem do domu i próbą zidentyfikowania rodzaju czyli wielkości dętki, wentyla. Rozmiar dętki dopasowuje się do rozmiaru opon. Rozmiary podawane są w calach i w milimetrach na boku opony lub na opakowaniu dętki.W ostatnich latach nowe rozmiary opon i kół pojawiały się, jak grzyby po deszczu. Obecnie mamy koła w rozmiarach od 6 do 11, a nawet 15 cali.

Wentyle w hulajnodze elektrycznej. Jaki wybrać ?

Kolejnym zagadnieniem są wentyle w hulajnogach elektrycznych. Można wyróżnić rodzaje wentyli: prosty zawór standardowy stosowany np. w Xiaomi Mija, Pro 1,2,3 , Motus Scooty zwykle w 8,5 calowych kołach itd. oraz zawory kątowe - 0 stopni, 45 stopni i 90 stopni używane w hulajnogach z większymi kołami lub z terenowymi. Dętkę z takimi wentylami napompujemy za pomocą kompresora na każdej stacji benzynowej, zwykle potrzebna jest przedłużka do wentyla która ułatwi dotarcie do opony w hulajnodze elektrycznej. Oczywiście dętki to nie jedyny sposób na wypełnienie koła powietrzem. Można jeszcze skorzystać z rozwiązań bezdętkowych w różnych systemach np. opony typu nawiercane, plastry miodu, komory powietrza. System bezdętkowy jest jednak mniej komfortowy, niekoniecznie lżejszy i bardziej skomplikowany w obsłudze. Najnowszym rozwiązaniem są opony bezdętkowe pneumatyczne samouszczelniające się które są najlepszym wyborem i kompromisem spośród opony dętkowych i bezdętkowych, jednak potrzebują dodatkowego wentyla by je napełnić oraz profesjonalnej obsługi serwisanta z hulajnóg elektrycznych.