;

wiosenne początki: -15% z kodem STAY na markę trespass | - 5% z kodem ALLP na markę alpine pro

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Ogrzewacze

6 produkt(ów)

6 produkt(ów)

Bezpieczne ogrzewacze do rąk i stóp chroniące przed zimnem. Gdzie kupić?

Ogrzewacze - ocieplacze do rąk i stóp jednorazowe oraz wielorazowe znanych marek Only Hot  Warmers oraz Trespass które chronią przed zimnem twoje ciało ! Sklep online TourSport jest autoryzowanym dystrybutorem ogrzewaczy do rąk, stóp, całego ciała dla każdego - dziecka - dorosłego. Bezpieczne ogrzewacze można kupić w pakietach 1 szt. -  3 szt. - 5 szt. - 10 szt.

Ogrzewacz do rąk jednorazowy jak działa ?

Większość jednorazowych ogrzewaczy do rąk zapewnia ciepło wysokiej jakości przez kilka godzin, ale co, jeśli potrzebujesz ciepła tylko przez ograniczony czas? Nie marnuj idealnie dobrego ciepła, wyrzucając ogrzewacz do rąk po krótkim użyciu! Zachowaj go, gdy będziesz go potrzebować, dzięki tej niezwykle prostej technice. Najpierw kilka podstaw. Większość jednorazowych ogrzewaczy do rąk zawiera mieszankę żelaza, wody, węgla aktywnego, wermikulitu, celulozy i soli. Po wystawieniu na działanie powietrza - żelazo utlenia się i uwalnia ciepło w procesie. I na tym polega kluczowa informacja. Aby reakcja zaszła, ogrzewacz do rąk potrzebuje dopływu tlenu. Jeśli odetniesz dopływ tlenu, reakcja chemiczna ustanie. Aby odciąć dopływ tlenu, wystarczy włożyć podgrzewacz do szczelnej torby zamykanej na zamek błyskawiczny. Gdy niewielka ilość tlenu resztkowego w zamku błyskawicznym zostanie zużyta, ogrzewacz do rąk zostaje zasadniczo wstrzymany, dopóki nie zostanie ponownie wystawiony na działanie powietrza. (Aby zminimalizować ilość tlenu w worku, zasuń go prawie zapiąwszy, odsącz pozostałe powietrze ustami, a następnie szybko go zamknij.) Polecamy używać do tego celu grubszych, wytrzymalszych torebek do zamrażarek lub torebek do leków, zwłaszcza jeśli będziesz wpychać je do plecaka, gdy nie będą używane. Należy pamiętać, że ta technika w rzeczywistości nie powoduje, że ogrzewacz do rąk wytwarza więcej ciepła — w ogrzewaczu do rąk znajduje się skończona i określona ilość energii potencjalnej, której nie można zwiększyć. Pozwala tylko na używanie ogrzewacza do rąk przez dłuższy czas, a nie tylko podczas jednego ciągłego używania.

Ogrzewacz do rąk wielorazowy ? Wady i zalety - porównanie do ogrzewaczy jednorazowych

Jak działają ogrzewacze wielorazowe a jak jednorazowe. Jest to całkiem fascynujące. Każde jednorazowe opakowanie ogrzewaczy zawiera prawie te same składniki: sól, wodę, węgiel aktywowany i coś, co nazywa się wermikulitem. Całość jest zamknięta w porowatym woreczku, ponieważ proces ogrzewania jest uruchamiany przez tlen. W rzeczywistości proces rdzewienia jest dokładniejszy — to, co naprawdę robisz, to tworzenie rdzy. Ciepło jest tylko produktem ubocznym. Po wyjęciu ogrzewacza jednorazowego z plastikowego opakowania, powietrze dostaje się do porowatego woreczka i reaguje z żelazem i wodą (utleniając się), tworząc rdzę. Ta egzotermiczna reakcja uwalnia energię cieplną. Sól pomaga przyspieszyć proces utleniania i generowania ciepła (zauważysz, że żelazo stojące na zewnątrz nie jest samo w sobie rozpalone – potrzeba trochę więcej, aby wytworzyć ciepło). Małe kawałki węgla drzewnego służą do przechowywania wody potrzebnej do reakcji, a także pomagają rozprowadzać ciepło. Wermikulit to uwodniony krzemian magnezowo-aluminiowy (duh), który służy jako izolator, regulujący nieco reakcję cieplną i, co bardzo ważne, zapobiegający spaleniu się. Wytwarzają ciepło tak długo, jak długo trwa utlenianie, zwykle nie dłużej niż kilka godzin. Temperatury sięgające 100 stopni Fahrenheita są całkiem normalne. Ogrzewacze jednorazowe są całkowicie bezpieczne. Wszystkie ogrzewacze marki ONLY HOT w rzeczywistości są też nietoksyczne. Oczywiście są one owinięte w plastik i wyrzucasz je później, co nie jest idealne z punktu widzenia ochrony środowiska, ale nie zapalą się w twojej kieszeni ani nie wyrzucą ohydnej substancji chemicznej Jeśli kiedykolwiek używałeś masywniejszych, ale wielokrotnego użytku ogrzewaczy do rąk, działają one nieco inaczej. Zwykle są to plastikowe woreczki wypełnione wodą i octanem sodu, chłodną substancją chemiczną, która jest przechowywana w woreczku jako płyn, który wolałby być znacznie cieplejszym ciałem stałym. Zginasz mały metalowy krążek - blaszkę, który porusza cząsteczki octanu sodu, które natychmiast pamiętają, że wolałyby nie być cieczą, a reakcja łańcuchowa rozpoczyna się, gdy reszta octanu sodu nagrzewa się i twardnieje. Gdy płyn stwardnieje, możesz zresetować proces, gotując saszetkę, aż wszystko ponownie się rozpłynie. Wielorazowe ocieplacze są fajne, ale niewygodnie mieszczą się w rękawiczkach, więc są bardziej odpowiednie na wędrówki, jeśli nie musisz trzymać kija.