;

23-26.02 - dodatkowe -20% rabatu przy zakupie min. 2 produktów alpine pro ! | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Plecaki duże > 60 litrów

2 produkt(ów)

2 produkt(ów)

Sprawdź naszą ofertę dużych plecaków trekkingowych, które stanowią idealny plecak do podróżowania. Nasza oferta dużych plecaków turystycznych,obejmuje  wielkości 65L, 75L i 78L w różnych stylach i kolorach. Dzięki doskonałym funkcjom, w tym kompatybilności z nawodnieniem i pokrowcom przeciwdeszczowym, znajdziesz odpowiedni plecak podróżny dla siebie z marki Bergson, Trespass, 4F.

Wielodniowe plecaki trekkingowe Bergson

Nazwa trekking pierwotnie oznaczała wielodniowe wycieczki, które odbywają się na obrzeżach cywilizacji. Dlatego konieczne jest noszenie całego sprzętu do tej czynności na sobie. Objętość musi być odpowiednio duża i mówi się o plecakach spacerowych od 40-60 l. Często mówi się w tym kontekście o plecakach kempingowych, a nawet plecakach turystycznych, podczas gdy ostatni odnosi się do wielodniowych wycieczek lub wycieczek do domków, a nie wycieczek całodniowych. Wymagania dotyczące plecaka trekkingowego mogą się różnić w zależności od pory roku i trwania wycieczki trekkingowej. Nowoczesne modele trekkingowe są więc stworzone do ekstremalnych wymagań. W naszym asortymencie dostępna jest szeroka gama plecaków kempingowych takich producentów jak Bergson, Trespass, CampuS.

Właściwości plecaków trekkingowych

Większe ładunki powyżej 10 kg muszą być przewożone w ciągu kilku dni. Z tego powodu plecaki trekkingowe muszą gwarantować wyjątkowy komfort noszenia i być w konsekwencji solidne. Producenci opracowali różne systemy, które orientują się na anatomię człowieka. Duża część ciężaru nie jest zatem przenoszona przez ramiona, ale przenoszona na miednicę za pomocą dobrze wyściełanej uprzęży. W standardowym wyposażeniu plecaka turystycznego znajduje się również dobre wyściełanie pleców i system nośny, który zapewnia, że ​​plecak nie leży bezpośrednio na plecach, co zapobiega nadmiernemu poceniu się w tym obszarze.

Jaki plecak trekkingowy wybrać ?

Różnice między modelami są tak różnorodne, jak ich przeznaczenie. Większość plecaków trekkingowych i biwakowych konstruowana jest więc jako tzw. top loadery – napełnianie następuje od góry. Jeśli nie powinno to być tak szczątkowe, niektórzy producenci oferują również modele z bocznymi zamkami. Ułatwia to dostęp do rzeczy w dolnej części torby, bez konieczności rozpakowywania całej zawartości. Wodoodporną kurtkę należy więc schować na samej górze plecaka, śpiwór w specjalnej przegrodzie na dole i wszystko pasuje. Podczas trekkingu czy biwakowania często dociera się do celów pośrednich, gdzie przez pewien czas przebywa się w jednym miejscu. Aby upewnić się, że nie trzeba zawsze nosić ze sobą całego bagażu, niektóre duże plecaki trekkingowe mają również możliwość przymocowania jednodniowych plecaków jako stałego elementu. W tym przypadku plecaki można wykorzystać na krótką wycieczkę. Niezbędna jest dobra osłona przeciwdeszczowa, która jest zintegrowana z niektórymi modelami plecaków lub dostępna jako akcesorium osobno. Wybór odpowiedniego plecaka w dużej mierze zależy od zalecanego zastosowania i osobistych wymagań. Jeśli ktoś woli trochę większy komfort i ma raczej za dużo niż za mało lub chce pojechać na kemping, polecamy solidniejszy, większy model plecaka.