;

WYPRZEDAŻ ! Kody rabatowe : "logalp" -10% na Alpine pro / "logtre" -20% na Trespass | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Okulary przeciwsłoneczne

26 produkt(ów)

26 produkt(ów)

Bogaty wybór okularów przeciwsłonecznych sportowych w TourSport.pl  

Okulary z polaryzacją Arctica, na co dzień okulary Trespass oraz sportowe okulary 4F to gwarancja jakości i atrakcyjnych cen. Okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed szeregiem zagrożeń, w tym szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV), zmęczeniem oczu w jasnych warunkach oraz wirującym brudem lub piaskiem. Chociaż bardziej zależy Ci na stylu i komforcie, zwróć także uwagę na czynniki ochrony. Na początek wybierz okulary przeciwsłoneczne, które blokują 100% promieni ultrafioletowych, specyfikację można znaleźć w szczegółach produktu online lub na naklejce na samych okularach przeciwsłonecznych. (Wszystkie okulary przeciwsłoneczne oferowane na TourSport blokują 100% światła ultrafioletowego).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, weź pod uwagę następujące cechy soczewek:
Soczewki polaryzacyjne: Specjalnie powlekane, aby zminimalizować odblaski, te soczewki znacznie zmniejszają zmęczenie oczu. (Jednak ekrany LCD mogą być trudne do odczytania podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych ze spolaryzowanymi soczewkami).
Soczewki fotochromowe: ciemnieją, gdy światło otoczenia staje się jaśniejsze i stają się jaśniejsze, gdy przyciemnia się światło otoczenia. Przejście wymaga czasu i nie działa w samochodzie, ponieważ szyba przednia blokuje promienie UV, które wywołują zmianę.
Przepuszczalność światła widzialnego (VLT): Ta specyfikacja jest prostą wartością procentową, gdzie 0% VLT byłoby nieprzezroczystą ścianą, a 100% VLT byłoby przezroczystym oknem. Wybierz niższą wartość (w zakresie 20% VLT), jeśli jesteś bardziej wrażliwy na światło lub jeśli będziesz poza domem w bardzo jasnych warunkach. Soczewki fotochromowe, które ciemnieją i rozjaśniają, określają tę specyfikację jako zakres.
Kolor soczewki: Ciemne kolory (takie jak czarny, brązowy i szary) są dobre w warunkach od umiarkowanych do jasnych. Jaśniejsze odcienie soczewek w okularach przeciwsłonecznych (takie jak żółty, czerwony i różowy),poprawią percepcję głębi w płaskim świetle. Okulary przeciwsłoneczne z wymiennymi soczewkami pozwalają dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych.

Inne wskazówki dotyczące wyboru okularów przeciwsłonecznych

W przypadku śniegu lub szczególnie jasnych warunków soczewki zawijane zapewniają niezbędną ochronę przed promieniowaniem UV po bokach. Wybrane okulary Arctica są wyposażone w specjalne osłony boczne. Ze względu na odporność na zarysowania najlepsze są soczewki szklane. W celu ochrony przed uderzeniami dobrym wyborem są soczewki poliwęglanowe lub poliuretanowe.Przymierz okulary przeciwsłoneczne osobiście, aby znaleźć wygodne dopasowanie. Jeśli robisz zakupy online, zwróć uwagę na szerokość dopasowania: wąskie, średnie i szerokie rozmiary ram.
Akcesoria do okularów przeciwsłonecznych: po znalezieniu odpowiedniej pary okularów ważne jest, aby dobrze o nie dbać, więc nie zapomnij o uchwytach do okularów przeciwsłonecznych, etui na okulary i środkach do czyszczenia soczewek.
A mając oczy chronione przed słońcem, możesz również rozważyć inne podstawowe środki ochrony przeciwsłonecznej, takie jak krem ​​przeciwsłoneczny i odzież chroniąca przed słońcem.