;

WYPRZEDAŻ ! Kody rabatowe : "logalp" -10% na Alpine pro / "logtre" -20% na Trespass | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
sdsdsdsdsdsd

Skakanki sportowe i fitness

14 produkt(ów)

14 produkt(ów)

Profesjonalne skakanki sportowe do ćwiczeń - sklep internetowy TourSport

Szeroki wybór skakanek szybkich sportowych do intensywnych ćwiczeń oraz zwykłych skakanek skórzanych, gumowych, stalowych, z regulacją dla początkujących.

Jaka jest różnica między zwykłą a szybką skakanką sportową ?

W ostatnich latach skakanka zyskała na popularności. Pandemia, zdystansowanie społeczne i zamknięcia siłowni miały swój udział w tym odrodzeniu skakanki. Ale głównym powodem, jest jej skuteczność jako narzędzia szkoleniowego, a także wygoda i przenośność. Wraz ze wzrostem liczby osób skaczących na skakance i większej liczby firm zajmujących się sprzętem do ćwiczeń, zwracających uwagę na ten trend, nastąpiła eksplozja różnych odmian skakanki w celu wywołania różnych bodźców treningowych. Wszystko od lekkich linek do ciężkich lin, szybkich linek do wolnych lin, rozciągliwych linek do lin statycznych. Nawet powstały adaptacyjne skakanki dla osób, które nie mają jednej kończyny i mogą trzymać tylko jedną rączkę.

Zwykłe skakanki na co dzień i szybkie skakanki sportowe to dwie bardzo popularne odmiany. Każdy, kto jest gotowy poważnie podejść do swojego treningu sportowego np. crossfit, fitness na linkach, musi znać różnicę, znać mocne i słabe strony każdego z tych akcesoriów fitness.

Co to jest szybka skakanka tzw. czyli speed rope?

Teraz, gdy wiesz więcej o tradycyjnej skakance, nadszedł czas, aby sprawdzić, co wyróżnia szybką skakankę tzw. speed rope i czyni ją wyjątkową. Szybkie skanki zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zawodach na skakance, w których zawodnicy próbują zgromadzić jak najwięcej obrotów w różnych domenach czasowych, zazwyczaj 30 sekund, 60 sekund i 3 minuty. Zawodnik będzie biegał w miejscu, tzw. zwanym krokiem naprzemiennym, przeskakując po linie z każdym obrotem. Skakanki zostały zaprojektowane tak, aby były wyjątkowo lekkie i szybkie. Uchwyty są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, podczas gdy liny o wyższej jakości są wykonane z aluminium klasy lotniczej. Większość wersji z plastikowymi uchwytami nie ma łożysk, a raczej plastikową tuleję wewnątrz, podczas gdy wysokiej klasy aluminiowe liny prędkości zawierają 1 lub 2 precyzyjne łożyska na uchwyt. Część liny jest w rzeczywistości wykonana z bardzo cienkiego plecionego drutu stalowego klasy lotniczej o minimalnym oporze powietrza. Cały drut waży około 1 uncji. Liny prędkości EVO są bez wątpienia najszybszymi i najbardziej precyzyjnymi linami na rynku. Ale mogą nie być najlepszym wyborem od samego początku.

Błędne przekonanie na temat szybkich skakanek tzw. speed ropes polega na tym, że ponieważ są szybkie, muszą wytwarzać większą intensywność podczas ćwiczeń, takich jak treningi CrossFit. W rzeczywistości jest odwrotnie. Ponieważ szybkie linki są tak lekkie i szybkie, wytwarzają bardzo mało oporu i wysiłku. Szybkie liny są również trudniejsze do nauczenia i doskonalenia umiejętności skakania, ponieważ brak oporu utrudnia śledzenie drutu poruszającego się wokół twojego ciała, aby prawidłowo wyskoczyć. Jednak szybkie skakanki są wspaniałymi narzędziami treningowymi, gdy nie masz czasu i koordynacji. Pomagają przyśpieszyć skoki lub podwójne podbicia, co poprawia zwinność i wytrzymałość. A w konkurencyjnych treningach CrossFit, gdzie czas jest najważniejszy, linki tzw. szybkiego ruchu są świetną opcją.

Trwałość markowych skakanek sportowych

Jeśli chcesz mieć pewność, że masz dla siebie odpowiednią skakankę zwykłą - skórzaną - gumową - stalową lub szybką skankę tzw. speed rope, to upewnij się,że otrzymasz linkę o odpowiedniej wytrzymałości. Czasami może to być trudne, biorąc pod uwagę, że zwykle nie jesteś w stanie zbadać liny, dopóki nie dotrze do ciebie z sklepu online. Wybierając zwykłą skakankę lub szybką skakankę sportową, należy zbadać producenta i dowiedzieć się, gdzie powstają jego produkty i jaką uwagę poświęca się procesowi produkcji. Reputacja firmy i opinie klientów o jej produktach zwykle prowadzą do właściwego wyboru. W TourSport wszystkie nasze skakanki które sprzedajemy zostały zaprojektowane we własnym zakresie, przez najlepsze firmy na rynku Hms, Body Sculpture, Reebok Training, Adidas Training i większość posiada patenty na skakanki.