;

wiosenne początki: -15% z kodem STAY na markę trespass | - 5% z kodem ALLP na markę alpine pro

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jak zadbać o formę zimą?

Jak zadbać o formę zimą?

Zima to okres, w którym więcej czasu spędzamy w domu, co niestety często przedkłada się na spadek formy. Jednak niskie temperatury i plucha na dworze dla nikogo nie powinny być pretekstem do zaprzestania aktywności fizycznej. Wzmacniać naszą kondycję możemy o każdej porze roku, a jeżeli nie chcemy wypaść z formy, musimy zadbać o ruch także zimą. Zobaczmy, jakie są sposoby na utrzymanie formy zimą.

Jak dbać o formę zimą – aktywność na stokach

Sporty zimowe stanowią najpopularniejszą formę dbania o kondycję zimą. Szaleństwo na stokach to nie tylko możliwość aktywnego odpoczynku, ale również wspaniała zabawa dla całej rodziny. Miłośnicy narciarstwa, górskich wycieczek czy snowboardu chętnie wybierają się w góry zawsze wtedy, gdy tylko pojawi się śnieg. Oczywiście do uprawiania sportów zimowych potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt oraz odzież sportowa. Pamiętajmy, że należy zadbać nie tylko o wygodę, ale i bezpieczeństwo, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na wysokiej klasy kurtki narciarskie, ciepłe czapki oraz inne elementy odzieży, które przydają nam się podczas pobytu w górach.

Jak dbać o formę zimą – bieganie, trekking i nordic walking w górach

Wśród zimowych aktywności wyróżniamy także inne formy, między innymi nordic walking lub bieganie po górskich szlakach. Stanowią one idealną okazję na to, aby utrzymać formę lub dopiero ją zbudować. Niezależnie od tego, gdzie i jak ćwiczymy, wybierając trening na świeżym powietrzu zimą, musimy zadbać o odpowiednią bieliznę termoaktywną, która pozwoli nam cieszyć się komfortem podczas ruchu.

Dlaczego warto wybrać bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna wyróżnia się funkcją termoregulacji oraz odprowadzania wilgoci. Oznacza to, iż ciało pozostaje suche nawet podczas najbardziej intensywnego treningu. Dzięki specjalnym włóknom pot zostaje odprowadzony na zewnątrz i rozprowadzony po ubraniu w taki sposób, że może bardzo szybko wyparować. Regulacja temperatury pomaga utrzymać stabilną temperaturę ciała i chroni przed przegrzaniem oraz podrażnieniami od tkaniny. Termoaktywny materiał zapobiega także rozwojowi bakterii, które mogłyby się rozmnażać w wilgotnym środowisku.

Osoby, które nie mogą wykonywać wysiłku o dużej intensywności, również mają możliwość dbania o formę zimą. Energiczne spacery po górskich szlakach to idealna opcja dla każdego, kto chce zadbać o swoją kondycję i wprowadzić się w dobry nastrój. Podczas spacerów należy pamiętać o odpowiedniej kurtce chroniącej przed wiatrem. Warto również postawić na termoaktywny t-shirt pod kurtkę. Oczywiście nie można zapominać o wygodnym, ale stabilnym obuwiu.