;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Zestaw do ćwiczeń w domu – co wybrać?

Zestaw do ćwiczeń w domu – co wybrać?

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia większości siłowni, co dla wielu osób stanowi dużą przeszkodę w dążeniu do smukłej sylwetki. Na szczęście nie trzeba całkowicie rezygnować z aktywności fizycznej. Być może aktualnie nie mamy dostępu do maszyn treningowych, ale wciąż możemy ćwiczyć w domu, decydując się na zakup podstawowego zestawu do ćwiczeń, który wspomoże nasze efekty. Jak przygotować się do ćwiczeń w czasie epidemii? Jaki sprzęt przyda nam się do ćwiczeń w domu? Jaki strój sportowy dobrać najlepiej?

Jak przygotować się do treningu w domu?

Zanim rozpoczniemy ćwiczenia w domu, musimy się do nich odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? Najlepiej od samego początku ułożyć plan treningowy, który będzie dostosowany do naszego indywidualnego poziomu zaawansowania. Częstym błędem osób początkujących jest rozpoczynanie od zbyt ciężkich wariacji treningowych. I choć w trakcie ćwiczeń w domu, gdzie nie mamy dostępu do pełnego sprzętu, ryzyko przeciążenia jest mniejsze, to jednak trzeba uważać na poziom zaawansowania oraz technikę każdego ćwiczenia. W planie treningowym powinny znaleźć się opisy treningów, jak również ich czas, ilość powtórzeń oraz określenie dni treningowych i beztreningowych. Wytyczanie konkretnych celów pozwoli nam zabrać się do działania z pełną motywacją, a konkretne rozpisanie planu zredukuje ryzyko odkładania treningu na inny dzień.

Trening w domu – jak często i jak długo trenować?

Najczęstszą wymówką osób, które nie prowadzą aktywnego trybu życia, jest brak czasu. Tymczasem treningi interwałowy, który świetnie wpłynie na naszą kondycję fizyczną oraz przyspieszy procesy odchudzania, powinien trwać nie dłużej niż 30 minut. Co więcej, można go wykonać całkowicie bez sprzętu. Jeżeli jesteśmy bardziej zainteresowani budowaniem mięśni, możemy wykonywać trening kalisteniczny, czyli na masie własnego ciała. Osoby bardziej ambitne z pewnością będą chciały zakupić do domu podstawowy sprzęt treningowy w postaci gum oporowych, drążka treningowego czy zestawu hantli regulowanych.

Dlaczego warto ćwiczyć w domu? Zalety

W dobie pandemii trening w domu jest właściwie jedynym z możliwym. Jednak nawet w okresie, gdy siłownie i kluby fitness pozostają otwarte, ma on swoje zalety. Są to między innymi:

- możliwość wykonywania ćwiczeń w dowolnej chwili (nawet późnym wieczorem lub w nocy

-oszczędność czasu (nie musimy dojeżdżać do siłowni)

-cisza i spokój (nikt nam nie przeszkadza, mamy całą przestrzeń dla siebie);

- trening w domu jest idealny dla osób początkujących, które wstydzą się ćwiczyć przy innych.

Jaka odzież do treningu w domu?

Trenując w domowym zaciszu, warto zadbać o odpowiedni strój treningowy. Najlepiej postawić na profesjonalną odzież termoaktywną z funkcją odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Tego typu ubrania sportowe gwarantują nie tylko pełen komfort (elastyczny materiał dobrze dopasowuje się do ciała), ale także zapewniają bezpieczeństwo, gdyż chronią przed przegrzaniem organizmu oraz rozwojem bakterii.