;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Profesjonalna siłownia w domu – ćwiczenia pomimo pandemii

Profesjonalna siłownia w domu – ćwiczenia pomimo pandemii

Pandemia koronawirusa postawiła cały świat na głowie. Luzowanie i zaostrzanie ograniczeń sprawia, że siłownie pracują w reżimie sanitarnym, jeżeli nie są całkiem zamknięte, co również wpływa na limit osób w ich wnętrzu. Ciężko jest w takiej sytuacji mówić o systematycznych ćwiczeniach, dlatego warto pomyśleć o tym, aby stworzyć sobie siłownię w domu. Wystarczy nieco przestrzeni oraz odpowiednie akcesoria, a będziemy mieli możliwość ćwiczyć profesjonalnie, niczym w klubie sportowym. Zobaczmy, jaki sprzęt możemy wykorzystać w takiej prywatnej siłowni.

Ćwiczenia cardio w domu

Ćwiczenia cardio mogą być wykonywane poprzez różne wariacje aerobowe i interwałowe, które można przeprowadzać zarówno na siłowni, jak i na świeżym powietrzu, czy w domu. Wiele z nich nie wymaga specjalistycznego sprzętu, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby dbać o formę, nawet gdy nie mamy pod ręką sportowego ekwipunku. Aczkolwiek jeżeli pogoda nie zachęca do wyjścia, a my jesteśmy miłośnikami biegania, warto postawić na bieżnię elektryczną. Aktualnie znajdziemy już modele z intuicyjnym programem rozpoznawania treningu, które są skonstruowane w taki sposób, że zajmują naprawdę niewiele miejsca. Tego typu sprzęt sportowy pozwoli zachować formę zaawansowanym sportowcom, jak i wyrobić ją tym, którzy wcześniej nie prowadzili aktywnego trybu życia.

Popularnym sprzętem w domowej siłowni jest także rowerek stacjonarny, który pozwala na wykonywanie ruchów, jak podczas normalnej wycieczki rowerowej w terenie. Dzięki nowym technologiom większość tego typu urządzeń ma wmontowane różne tryby treningu, dzięki czemu można ustalić indywidualny poziom trudności.

Ciekawą opcją maszyny cardio do domowej siłowni jest także orbitrek. To urządzenie uważane jest za nieco skuteczniejsze od rowerka, ponieważ oprócz wyrabiania kondycji, w większym stopniu wzmacnia mięśnie ud, łydek i pośladków. Orbitreki są bardzo popularne wśród osób, stawiających na stopniowe, ale skuteczne zrzucanie zbędnych kilogramów i rzeźbienie sylwetki.

Ćwiczenia siłowe w domu

W domu również dobrze możemy wykonywać trening siłowy. Do tego celu również niekoniecznie będzie nam potrzebny sprzęt, gdyż ćwiczenia kalisteniczne pozwolą nam rozbudować mięśnie na ciężarze własnego ciała. Warto jednak zainwestować w drążek do podciągania, który umożliwi skuteczne wzmocnienie mięśni pleców, ramion oraz brzucha. Osoby bardziej ambitne z pewnością pomyślą o zakupie gum treningowych, pozwalających na wykonywanie praktycznie każdego rodzaju ćwiczeń siłowych, zapewniając duże bezpieczeństwo treningu.

Może Cie zainteresuje:

W siłowni domowej może pojawić się także zestaw hantli regulowanych, który stworzy z naszej domowej przestrzeni profesjonalną siłownię. Hantle umożliwią wykonywanie treningu na wolnych ciężarach. Coraz częściej można napotkać także na atlasy do ćwiczeń, przeznaczone właśnie do użytku domowego. Jest to bardzo ciekawe urządzenie, gdyż w jednej maszynie zawiera mnogość funkcji, ułatwiających wzmacnianie każdej partii ciała.

Dlaczego warto inwestować w domową siłownię?

Siłownia w domu daje nam pełną swobodę, co oznacza, że możemy ćwiczyć o dowolnej porze dnia, a nawet nocy i nie musimy martwić się pogodą. I chociaż siłownie znajdują się aktualnie praktycznie w każdym większym mieście, to jednak czasy są na tyle niepewne, że nie wiemy, czy nasz ulubiony klub sportowy nie zostanie zamknięty z dnia na dzień. Inwestując w profesjonalny sprzęt do siłowni domowej, być może trzeba będzie wydać nieco pieniędzy na początku, jednak, spoglądając w przyszłość, możemy na tym zaoszczędzić, gdyż nie będzie trzeba już kupować karnetów na siłownię, które także do najtańszych nie należą. Domowa siłownia to z pewnością także dobra opcja dla tych, którzy preferują trening w samotności, w prywatnym miejscu, gdzie nikt ich nie rozprasza.