;

FINAŁ WYPRZEDAŻY DO -70% ALPINE PRO, TRESPASS | SPRAWDŹ KODY RABATOWE | Zamów teraz

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Orbitrek do domu – jak wybrać?

Orbitrek do domu – jak wybrać?

Orbitrek to maszyna, którą znajdziemy praktycznie w każdej siłowni. Jest to urządzenie, umożliwiające podczas jednego treningu nie tylko budowanie kondycji, ale także wzmacnianie różnych partii ciała. Coraz więcej osób decyduje się na zakup orbitreka do domu, chcąc zapewnić sobie swobodę ćwiczeń w zaciszu prywatnych czterech ścian. Jaki orbitrek do domu wybrać?

Orbitrek mechaniczny

Orbitrek treningowy mechaniczny H6512 7kg HMSMożna powiedzieć, że jest to starszy typ orbitreka, w którym siła oporu regulowana jest przy pomocy hamulca. Opór regulowany jest manualnie poprzez pokrętło, a regulacja, w zależności od modelu, może być płynna lub wyrażona w stopniach. Dobrej jakości orbitrek mechaniczny HMS w atrakcyjnej cenie umożliwi wykonanie efektywnego treningu także osobom początkującym. W tym produkcie system oporu działa na zasadzie mechanizmu uciskowego, a więc sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze. Cicha praca oraz komputer z wyświetlaczem, pokazującym najważniejsze parametry treningu to dodatkowe atuty tego urządzenia. Dla większej wygody uchwyty sprzętu pokryte zostały ergonomiczną gąbką.

Orbitrek magnetyczny

Orbitrek treningowy magnetyczny H9249V 9kg HMSW orbitreku magnetycznym nie ma hamulców, a opór wytwarzany jest przez generowane pole magnetyczne. Jest to sprzęt bardziej zaawansowany i nieco droższy od opisanych wyżej orbitreków mechanicznych. W zależności od modelu, obciążenie urządzenia regulować można za pomocą pokrętła lub też panelu elektronicznego. Aktualnie orbitreki magnetyczne cieszą się dużą popularnością u osób, poszukujących wysokiej jakości sprzętu do domu. Choć są droższe od mechanicznych, cechuje je też wyższa wytrzymałość i lepsze zaawansowanie techniczne.

Orbitrek magnetyczny HMS H9249V to połączenie funkcjonalności z łatwością obsługi. Urządzenie charakteryzuje się mocną stabilnością konstrukcji i wyposażone zostało w duże koło zamachowe. System oporu magnetycznego gwarantuje cichą pracę, dzięki czemu z maszyny można korzystać także w bloku i przy dzieciach. Zamontowany komputer oblicza i wyświetla wszystkie najważniejsze parametry treningu.

Orbitrek elektromagnetyczny

Orbitrek eliptyczny magnetyczny ALEAR+ 8kg SPOKEYOrbitrek elektromagnetyczny to rodzaj najbardziej zaawansowany, ale też najdroższy. Działanie tej maszyny polega na wytwarzaniu pola elektromagnetycznego. Obciążenie regulowane jest zazwyczaj przy pomocy zainstalowanego komputera. Ze względu na duże zaawansowanie technologiczne, w tego typu produktach znaleźć można różnego rodzaju programy, umożliwiające urozmaicenie treningu.

Orbitrek eliptyczny magnetyczny Alear+ Spokey to model, wyróżniający się wysokim stopniem zaawansowania technologicznego. Jego konstrukcja wykonana została w taki sposób, aby zapewniać najwyższy komfort ćwiczeń bez obciążania kręgosłupa i stawów. Urządzenie pozwala na płynną, elektroniczną regulację oporu z wykorzystaniem aż 24 poziomów trudności. Maszyna wyposażona została w ponad 8 programów treningowych, a dzięki temu, że charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą, można z niej korzystać o dowolnej porze.

Orbitrek do domu - jak wybrać? Podsumowanie

Orbitrek to maszyna treningowa, pozwalająca na wykonanie treningu kondycyjnego, połączonego ze wzmacnianiem mięśni, bez nadmiernego obciążania kręgosłupa i stawów.

Decydując się na zakup orbitreka do domu, warto dobrać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom zarówno pod względem stopnia zaawansowania, jak i ceny. Najtańsze są najprostsze orbitreki mechaniczne, jednak największym powodzeniem cieszą się nieco bardziej zaawansowane orbitreki magnetyczne, ze względu na łatwość obsługi, połączoną z lepszymi możliwościami urozmaicania treningów.