;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Namioty samochodowe na dachu: zalety i wady

Namioty samochodowe na dachu: zalety i wady

Namioty samochodowe na dachu: poradnik dla każdego.

Widziałeś namioty na dachu?  Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, będziesz chciał poznać zalety i wady namiotów dachowych. Namioty dachowe zwykle są z miękką i twardą skorupą. Oba zostaną omówione, abyś mógł zapoznać się z zaletami i wadami każdego z nich. Jeśli ten artykuł nie odpowie na wszystkie pytania dotyczące namiotu na dachu. Sprawdź holenderskie namioty Dutch Mountains i zobacz dokładne opisy dotyczące danego namiotu na dachu.

Zalety namiotu na dachu

Zaletą namiotu dachowego jest jego komfort, trwałość, bezpieczeństwo oraz łatwość użytkowania, oferując jednocześnie większą mobilność i przystępność cenową w porównaniu z przyczepami kempingowymi, podróżnymi i pojazdami kempingowymi. Niezależnie od tego, czy podróżujesz na lądzie, na kempingu, czy na parkingu..... Jeśli możesz tam zaparkować, możesz biwakować. Zalety namiotów dachowych dla wielu wczasowiczów i overlanderów często przewyższają wszelkie wady. Zobaczmy, dlaczego ludzie i podróżnicy kochają namioty na dachu.

Namioty na dach Dutch Mountains

Bezpieczeństwo w namiocie

Dzika przyroda jest dużo mniejszym zagrożeniem, gdy śpisz wysoko w namiocie na dachu. Węże, krokodyle, niedźwiedzie, wilki i wiele innych zwierząt nie będzie miało dostępu do Twojego domku na świeżym powietrzu :) . Oczywiście w polskim klimacie nie koniecznie o takie zagrożenia chodzi. Namiot trzyma niektóre owady z dala od twojego namiotu np. mrówki i pająki, które będą miały trudności z wejściem do twojego namiotu. Nienawidzę uczucia, jakby coś czołgało się po moim namiocie lub w moim śpiworze.

Wytrzymałość namiotu dachowego

Namioty dachowe to namioty 3-sezonowe lub 4-sezonowe wykonane zwykle z powlekanego płótna poliestrowego, które jest odporne na trudne warunki pogodowe. Materiał ten jest wodoodporny, odporny na promieniowanie UV i pleśń. Poliamid wraz z wytrzymałą aluminiową konstrukcją nośną tworzy bardzo wytrzymały namiot, który zapewni wiele lat użytkowania przy odpowiedniej pielęgnacji.

zalety namiotów samochodowych

Komfort w namiocie dachowym

Porządne namioty na dachu mają siatkowe okna i drzwi do wentylacji, zazwyczaj wyposażone są w materac piankowy o dużej gęstości, który zapewnia wygodny sen. Niektóre mają nawet okno z widokiem na niebo w dachu, które zapewnią dodatkowe światło w ciągu dnia i relaksujący widok na gwiazdy w nocy.

Możliwość rozbudowy o dodatkowe zadaszenie

Potrzebujesz więcej miejsca? Niektóre namioty dachowe z miękką powłoką mają aneksy, które można dodać, a markizy mogą być używane w wersji z miękką lub twardą powłoką, aby uzyskać dodatkowy cień. Np. TUTAJ można znależć aneks, marikzę, dodatkowe zadaszenie. Markowe namioty na dachu posiadają wiele dodatków oraz możliwość rozbudowy.

Dutch Mountains namioty samochodowe

Łatwa konfiguracja namiotu dachowego

Rozstawianie namiotu na dachu czyli rozkładanie jest proste i szybkie, zajmuje zwykle tylko jedną osobę. Jeśli masz aneks, jego założenie również nie trwa długo. Rozbijając obóz, nie musisz nawet ścielić łóżka. Materac piankowy składa się do środka. Rozbijanie obozu na cały dzień? W środku możesz zostawić swoją pościel. Zaoszczędzi te rozwiązanie miejsce w Twoim pojeździe.

Obozuj w dowolnym miejscu z namiotem dachowym

Skalista, błotnista lub inna niesprzyjająca ziemia nie stanowi problemu, tak jak w przypadku namiotu naziemnego. Nie ma znaczenia, czy jesteś na lądzie, na kempingu, czy na parkingu przy Biedronce, jeśli znalazłeś miejsce do zaparkowania, znalazłeś miejsce na rozstawienie namiotu na dachu.

Mobilność z namiotami dachowymi

Namiot na dachu jest znacznie mniej obciążony. Pozwalają ci udać się w miejsca, o których możesz tylko pomarzyć, z namiotami, przyczepami kempingowymi i kamperami, zwłaszcza jeśli masz terenowy samochód 4×4 lub zwykły sedan dostosowany do namiotu dachowego.

najlepsze namioty na dach

Namiot dachowy pasuje do prawie każdego pojazdu!

Namioty dachowe i auta off-road 4×4 to świetne małżeństwo, ale pasują do prawie każdego pojazdu. Jest nawet namiot dachowy 2 osobowy Dutch Mountains i Kamper, który pasuje do samochodów kompaktowych. Ciężarówka, rodzinny sedan, SUV, kompakt… Można je również zamontować na przyczepach. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni bagażnik dachowy, aby je zamontować. Namioty dachowe są cięższe niż przeciętny namiot naziemny, więc mogą być potrzebne bagażniki dachowe z rynku wtórnego, aby pomieścić dodatkową wagę. Zastanawiasz się, czy dach lub bagażnik dachowy Twojego pojazdu wytrzyma ciężar namiotu na dachu? Większość samochodów spełnia normy ciężaru i wymogi bezpieczeństwa producenta, ale powinieneś sprawdzić zalecenia producenta.

Przetrwanie burz w namiotach dachowych

Istnieją namioty dachowe z miękką i twardą skorupą. Wersje z twardą skorupą zapewniają lepszą ochronę w złych warunkach pogodowych, chociaż obie wersje są wodoodporne i wykonane z mocniejszych, cięższych materiałów niż przeciętny namiot naziemny. Namioty na dachu są nie tylko wodoodporne, ale są w stanie wytrzymać silne wiatry, a dzięki namiotowi na dachu nie musisz się martwić o wodę z ulewnych deszczy, które zbierają się i zalewają Twój namiot. 

Widok z namiotu na dachu

Masz swój własny mobilny domek na drzewie z pięknymi widokami, których nie można uzyskać w namiotach naziemnych. Niezależnie od tego, czy jest to widok na góry, jezioro, ocean rzeki, czy wzniesienie nad poszyciem lasu, pokochasz widok z góry.

Tańsze niż przyczepy kempingowe i turystyczne - dobra alternatywa

Czy chcesz przenieść się z namiotu naziemnego do czegoś lepszego? Namioty dachowe są tańsze niż przyczepy kempingowe, przyczepy turystyczne i kampery. Zapewniają mobilność i kilka przydatnych ulepszeń za ułamek ceny. Aby zwiększyć pojemność, wydajność i wygodę, dodaj do swojego pojazdu kilka systemów szuflad, prowadnice lodówki i ładunku oraz elektryczną lodówkę.

Więcej miejsca w pojeździe

Po zamontowaniu namiotu na dachu będziesz mieć więcej miejsca w środku auta dla swojej rodziny, przyjaciół i niezbędnego sprzętu kempingowego. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, przynosząc te dodatkowe rzeczy, jest zabezpieczenie sprzętu kempingowego przed kradzieżą. Możesz spakować swój sprzęt, jeśli wyjedziesz na cały dzień z kempingu. Na pewno będziesz musiał rozbić namiot na dachu. Pamietaj ! Nie możesz jeździć z rozwiniętym dachem na górze.

Zalecenia dotyczące namiotów na dachu i które są bezpieczne ?

Namioty Dutch Mountains to jedne z najlepszych i najbezpieczniejszych marek namiotów dachowych. Te namioty z twardą i miękką skorupą są jednymi z najlepszych w swoim rodzaju.

Jak wybrać namiot na dachu ?  Wady namiotu samochodowego

Jest mniej wad niż zalet, ale wady mogą zniechęcić Cię do zakupu namiotu na dachu. Poza ceną jest jedna wada, która jest ogromną sprawą dla mojej rodziny. To może być również dla ciebie. Cena jest największym czynnikiem odstraszającym wielu wczasowiczów. Sam namiot dachowy może kosztować od 5 000 tys. do 15 000 tys. zł. Jeśli potrzebujesz bagażnika dachowego, wyjdzie jeszcze więcej.  Jest nadal tańszy niż inne alternatywy namiotowe, takie jak przyczepy podróżne i kampery.

Montaż namiotu dachowego

Zdejmowanie i ponowne zakładanie między kolejnym użyciem namiotu na dachu może być uciążliwe. Jeśli często biwakujesz, możesz zostawić go w swoim pojeździe podczas sezonu kempingowego. Będziesz mógł rozbić obóz tylko tam, gdzie możesz podjechać autem. Nie możesz zdjąć namiotu z pojazdu i plecaka na miejsce biwakowe. W przypadku aut 4×4 jest to mniejszy problem, ale zastosowanie namiotu na dachu w rodzinnym sedanie może ograniczać możliwości.

Nie możesz prowadzić, gdy namiot jest rozstawiony, więc będziesz musiał rozbić namiot za każdym razem, gdy będziesz chciał wybrać się na wycieczkę z dala od obozu. Może to spowodować utratę miejsca na biwak, zwłaszcza jeśli zabierzesz ze sobą cały sprzęt, a pozostawienie sprzętu na kempingu zwiększa ryzyko kradzieży.

Nocne wycieczki do WC

Zejście po drabinie z namiotu na dachu i powrót w środku nocy wymaga więcej wysiłku np. dojście do łazienki jest bardziej skomplikowane w porównaniu do namiotów na ziemi, ale naprawdę nie jest tak źle.

Podróżowanie i prowadzenie auta z namiotem na dachu

Odporność na wiatr namiotów dachowych ma negatywny wpływ na spalanie paliwa. To może się sumować, jeśli będziesz trzymać namiot w pojeździe przez cały sezon kempingowy. Jeśli tylko nieznacznie, zwiększona wysokość montażu namiotu na dachu może negatywnie wpłynąć na środek ciężkości pojazdu, zmniejszając w ten sposób wydajność i prowadzenie na drodze. Chociaż zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać silniejsze wiatry, poczujesz, jak namiot na dachu trochę się kołysze. Wiatry chwytają Twój pojazd i namiot. Kołysanie może ci przeszkadzać lub usypiać.

Nie mogę wstać w namiocie dachowym

Niektóre namioty naziemne są wystarczająco wysokie, aby stać. Nie dotyczy to namiotów na dachu. Aneks, tak, jeśli masz jeden, ale nie penthouse na dachu.

Trudności z małymi dziećmi i psami w namiocie dachowym

Wysoka pozycja montażowa utrudnia biwakowanie z małymi dziećmi i psami. Noszenie małego dziecka lub psa w górę i w dół po drabinie jest niebezpieczne, a te namioty nie mają zabezpieczeń przy drzwiach namiotu, aby zapobiec upadkom. Mamy niemowlę i nie będziemy biwakować w namiocie na dachu, dopóki nie podrośnie.

Wysokość prześwitu w namiocie dachowym

Wysokość prześwitu mojego pojazdu z namiotem na dachu sprawia, że ​​jest on zbyt wysoki na garaże i inne konstrukcje, takie jak mój garaż w domu. Upewnij się, że znasz swoje ograniczenia wzrostu. Nie chcesz uszkodzić namiotu, pojazdu ani stałej konstrukcji.

Pielęgnacja namiotu dachowego

Tkaniny namiotów dachowych są odporne na pleśń, ale składanie namiotu na dachu po biwakowaniu w deszczowych lub śnieżnych warunkach może spowodować powstanie pleśni,która praktycznie niszczą namiot. Namiot należy ponownie otworzyć i wysuszyć. Może to być niewygodne, jeśli w domu brakuje miejsca na rozłożenie namiotu lub mieszkasz na obszarze w kraju o nieprzyjaznym klimacie lub innych warunkach pogodowych, które uniemożliwiają wysuszenie namiotu.

Wnioski i podsumowanie - namioty dachowe do samochodu

Zalety namiotów na dachu znacznie przewyższają wady. Cóż, na dłuższą metę tak. Przez krótki czas będę trzymał się biwakowania na ziemi dla bezpieczeństwa mojej małej córeczki. Kiedy dorośnie, prawdopodobnie spodoba jej się wspinanie się po drabinie do swojego penthouse'u.

Czy namiot na dachu pasuje do Twojego pożądanego stylu biwakowania? Myślę że producent Dutch Mountains spełnia te wymagania :)

 

Może Cie zainteresować: Wybór bieżni do biegania w domu? Najważniejsze cechy.