;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jaką hulajnogę elektryczną kupić ? Przewodnik zakupowy

Jaką hulajnogę elektryczną kupić ? Przewodnik zakupowy

Myślisz o zakupie hulajnogi elektrycznej?

Może surfowałeś po internecie i czujesz się przytłoczony wszystkimi markami i parametrami hulajnóg elektrycznych, a także mnóstwem dostępnych recenzji.
Nie byłbyś jedynym, który czuje się w ten sposób, ponieważ istnieje mnóstwo wszelkiego rodzaju informacji od YouTuberów, stron internetowych i marek hulajnóg, które zwiększają zamieszanie, jeśli nie wiesz jeszcze, czego szukasz lub nie masz pewności, który najważniejsze względy zakupowe dotyczą poszukiwania najlepszej hulajnogi elektrycznej dla Ciebie. Niektórych recenzji nie należy traktować zbyt poważnie, ponieważ recenzent jest wyraźnie sponsorowany przez producenta, a zatem… prawdopodobnie trochę stronniczy. Niektóre inne przewodniki dotyczące hulajnóg elektrycznych są naprawdę dobre i pouczające oraz dają uczciwą, prostą recenzję.

Spis treści:

Cel zakupu hulajnogi elektrycznej? Do czego jest potrzebna?

Dlaczego potrzebujesz lub chcesz kupić hulajnogę elektryczną? Co jest celem zakupu?
Szukasz rozwiązania na ostatni kilometr, czy chcesz połączyć zabawną aktywność sportową z codziennym dojazdem do pracy? Rodzaj hulajnogi elektrycznej, której potrzebujesz, będzie się różnić w zależności od konkretnych potrzeb w zakresie wydajności, a także ceny. W przypadku podróżowania po centrum miasta zazwyczaj nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej hulajnogi elektrycznej. Jeden silnik z solidnymi oponami i niską wagą przy maksymalnej przenośności to prawdopodobnie najlepszy wybór. W tym zakresie jest wiele możliwości wyboru i będziesz mieć sporo opcji, które możesz umieścić na swojej krótkiej liście. Jeśli na tej liście znajduje się wyższa prędkość maksymalna i większy zasięg, warto przyjrzeć się opcjom hulajnóg z dwoma silnikami o wyższej mocy i oponami wypełnionymi powietrzem z dobrymi hamulcami w ramach całego pakietu, a także z większym akumulatorem litowo-jonowym czyli baterią.

Przedział cenowy czyli ile wydać na hulajnogę elektryczną?

Przedział cenowy czyli ile wydać na hulajnogę elektryczną?

Możliwe jest uzyskanie ekonomicznej hulajnogi za mniej niż 1500 zł w markecie. Nie trzeba dodawać, że w tym przedziale cenowym nie należy oczekiwać najwyższej jakości i wydajności, a w przypadku problemów z elektroniką... zwykle brakuje części zamiennych. Spodziewaj się słabych silników, akumulatorów o małej pojemności i słabych hamulców jako części pakietu. To nie znaczy, że wszystkie tanie hulajnogi elektryczne są złym wyborem i nie są dla ciebie. Są takie, które nadal mają dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli możesz podróżować ze skromnymi osiągami, to najlepszy wybór dla Ciebie. Zwykle są to klony (wyglądające podobnie) popularnych hulajnóg marki Xiaomi.
.
Hulajnogi elektryczne w przedziale od 1500 zł do 3500 zł kupują takie osoby, które potrzebują zwykle codziennie dojeżdzać do pracy. Jeśli codzienne dojazdy do pracy nie są zbyt trudne z dużą ilością stromych podjazdów i/lub nierównych nawierzchni, te hulajnogi mogą być idealnym wyborem. Możesz spodziewać się większego zasięgu i być może nieco większej mocy silnika. Hulajnogi elektryczne w przedziale od 3500 zł do 9 000 zł dostarczają więcej wszystkiego. Większa pojemność akumulatora, dwa silniki lub mocniejszy pojedynczy silnik, lepsze zawieszenie i hamulce oraz wygodniejsza jazda z amortyzacją. To wszystko jednak również zwiększa wagę i teraz znajdziesz się w obszarze min. 18 kg i więcej. Hulajnogi elektryczne powyżej 8000 tys. zł przeniosą Cię do „świata  hulajnóg elektrycznych wyczynowych”.
To jest liga dużych chłopców i znajduje odzwierciedlenie w większej ilości wszystkiego. Najwyższa prędkość, moc, zasięg, jakość, hamulce, zawieszenie i zazwyczaj odpowiednie czytelniejsze wyświetlacze oraz… większa masa całkowita. Możesz znaleźć w tym przedziale hulajnogi elektryczne o rzeczywistym zasięgu. Większość takich hulajnóg można kupić w tym sklepie internetowym TUTAJ.

Jakość hulajnogi elektrycznej. Na co zwrócić uwagę?

Jakość hulajnogi elektrycznej. Na co zwrócić uwagę?

Jak w przypadku większości rzeczy, jakość hulajnóg elektrycznych będzie rosła wraz z ceną. Nie można oczekiwać zwykle najwyższej jakości poniżej 1500 zł w hulajnodze elektrycznej. Solidniejsze metalowe części zwiększają wagę, ale także poprawiają trwałość hulajnogi. Znana marka nie zawsze gwarantuje produkt wysokiej jakości. Marki takie jak Xiaomi i Segway Nienbot, są bardzo znane w środowisku hulajnóg elektrycznych, które mają bardzo dobre produkty w przyzwoitej cenie, ale niektóre niższe modele z ich e-hulajnóg pozostawiają wiele do życzenia, ze względu na ograniczony zasięg, prędkość i ogólną jakość oraz wydajność. Powoduje to, że wielu użytkowników przerzuca się na inne marki hulajnóg elektrycznych, mające ogólnie trwalsze metalowe części oraz większą wydajność i dobry serwis gwarancyjny np. Techlife, Vsett, Motus.

Waga hulajnogi elektrycznej. Czy jest ważna ?

Waga hulajnogi elektrycznej. Czy jest ważna ?

Należy wziąć pod uwagę wagę, jeśli musisz codziennie składać i nosić hulajnogę. Zwykła hulajnoga elektryczna dojeżdżająca do pracy o zasięgu około 20 kilometrów waży 10-13 kg. Dobrym pomysłem może być podniesienie czegoś o tej wadze i zobaczenie, jak to jest wnosić to po schodach. Jeśli szukasz mocniejszego potwora rekreacyjnego na co dzień lub terenowego off-road, waga będzie miała mniejsze znaczenie, ponieważ będziesz chciał uzyskać wyższą jakość, prękość i zasięg.

Przenoszenie hulajnogi elektrycznej. Składanie hulajnogi.

Przenoszenie hulajnogi elektrycznej. Składanie hulajnogi.

Nie wszystkie hulajnogi elektryczne są składane i nie wszystkie składają się w ten sam sposób. Jeśli przenośność jest najwyższym priorytetem na Twojej liście, upewnij się, że wiesz, jak składa się daną hulajnoga elektryczną i jak szybko można to zrobić, Pamiętaj, czym bardziej skomplikowany mechanizm skłądania w hulajnodze, tym dłużej będziej ,,walczyć'' z hulajnogą. Niektóre np. hulajnogi elektryczne na minuty tzw. sharingowe nie są przeznaczone do składania. Są również dużo cięższe. Codzienne składanie będzie wymagało prostego systemu skąłdania czyli rozwiązania mechanicznego. Jeśli planujesz zabrać hulajnogę elektryczną do pracy lub transportu publicznego składana hulajnoga elektryczna jest najlepszym rozwiązaniem.

Zasięg hulajnogi elektrycznej.

Zasięg hulajnogi elektrycznej.

Oznacza to, jak daleko możesz przejechać trasę hulajnogą elektryczną, zanim zabraknie Ci mocy. Wiele różnych czynników będzie miało wpływ na to, jak daleko możesz zajechać na jednym ładowaniu. Rozmiar baterii/akumulatora, moc silnika, waga osoby znajdującej się na hulajce, temperatura otoczenia, średnia prędkość, teren i Twój specyficzny styl jazdy. Jak widać, trudno jest podać dokładne szacunki zasięgu hulajnogi elektrycznej, dlatego zawsze przeprowadzamy własne testy zasięgu i opieramy je na „normalnych” warunkach jazdy w trybie eko, aby uzyskać dobre wyobrażenie. Zasadniczo potrzebna jest pewna doza nieufności w zakresie deklarowanym przez każdego producenta hulajnóg elektrycznych. Jeśli chcesz zbliżyć się do prawdy, odejmij około 20% tego, co zostało napisane w specyfikacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich baterii i akumulatorów, pojemność będzie się zmniejszać z czasem. 300-500 cykli ładowania to normalna średnia żywotność. Niektóre będą miały się ok. 1000 cykli. Będziesz musiał wymienić baterię po zakończeniu tych cykli. Jeden port ładowania lub dwa porty ładowania są również opcją do rozważenia. Niektóre mają podwójne porty ładowania, aby przyspieszyć proces ładowania.

Prędkość maksymalna w hulajnodze elektrycznej.

Prędkość maksymalna w hulajnodze elektrycznej.

Większość dostępnych obecnie hulajnóg elektronicznych dla dorosłych osiąga prędkość około  25 km/h , co jest wystarczająco szybkie dla wielu osób dojeżdżających do pracy w mieście. W Polsce ze wględu na przepisy UTO, hulajnogi są ograniczone zwykle do 20 km/h. Większość hulajnóg można odblokować mechanicznie np. Techlife, elektronicznie na wyświetlaczu np. hulajnogi Motus, poprzez zmianę sterownika np. hulajnogi Xiaomi Pro 2 i Pro 3. Jeśli lubisz szybsze hulajnogi elektryczne, weź pod uwagę, że małe kółka, szybkie przyspieszenie oraz pozycja stojąca sprawiają, że jazda na hulajnodze elektrycznej jest inna niż np. na rowerze.

Istnieje szeroki wybór hulajnóg, od wolnych z prędkością max do 20 km/h do szybkich po 100 km/h. Producentom hulajnóg elektrycznych nie jest sprawienie, aby hulajnoga jechała szybko, ale aby była jak najbardziej bezpieczna w każdym przypadku etapu jazdy od startu do mety. Jeśli znajdziesz „tańsze” modele, które zapewniają wysokie prędkości maksymalne, zalecamy trzymanie się z daleka lub bycie bardzo ostrożnym. Nie chcesz jechać z prędkością ponad 30 km/h i doświadczać silnego chybotania hulajnogi lub dowiedzieć się, że hamulce nie zostały odpowiednio zwymiarowane, aby poradzić sobie z tak dużymi prędkościami.
Jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie w jeździe, zalecamy, aby poczuć się komfortowo w przedziale prędkości od 15 do 25 km/h w hulajnogach.ZAWSZE noś odzież ochronną , nawet jeśli jeździsz małym hulajnogą elektryczną, upadek z prędkością zaledwie przy prędkości 15 km//h może spowodować poważne obrażenia. Zawsze noś przynajmniej kask, zalecany jest również inny sprzęt ochronny, rękawice są naprawdę świetne, aby uniknąć siniaków na dłoniach i palcach w przypadku przewrócenia. Szczerze mówiąc, prędkość maksymalna nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze hulajnogi elektrycznej. Większość dostępnych obecnie hulajnóg elektrycznych dojeżdżających do pracy osiąga prędkość ponad  20 km/h  co powinno wystarczyć każdemu.

Waga kierowcy hulajnogi elektrycznej

Waga kierowcy hulajnogi elektrycznej

Każda hulajnoga elektryczna ma określony limit maksymalnej wagi. Zwykle o wadze od 100-120 kg.. Ze względów bezpieczeństwa rozsądnie byłoby nie przekraczać podanej liczby. Jeśli jesteś cięższy, musisz wybrać hulajnogę, która na to pozwoli. W większych hulajnogach elektrycznych limit wagi może wzrosnąć do 150 kg. Na osiągi hulajnogi wpłynie to, gdy jesteś blisko lub na granicy. Prędkość maksymalna i zasięg będą mniejsze niż w przypadku osoby lżejszej o 25%. Dodaj do tego plecak z kilkoma dodatkowymi kilogramami, a będzie jeszcze więcej. Rozważ również silniejszą wersję motoryczną, jeśli jesteś dużą osobą ok 100 kg. Minimum napęd ok. 500 watów dla takiej osoby. Być może widziałeś ludzi jeżdżących więcej niż 1 osobą na hulajnodze (zwłaszcza z wypożyczalni) i rozumiemy, że wydaje się to świetnym praktycznym rozwiązaniem, nawet jeśli jest to tylko krótka przejażdżka. Zdecydowanie odradzamy to z wielu powodów. Nie tylko przekraczasz limit wagi swojej hulajnogi elektrycznej, ale także narażasz siebie i swoich pasażerów na ryzyko, ponieważ tracisz dużo kontroli i możesz również uszkodzić sterownik w hulajnodze.  Ryzyko zepsucia hulajnogi elektrycznej jest wtedy  również wyższe, jak wspomniano, limit wagi to nie tylko „czy hulajnoga wytrzyma moją wagę, jeśli na niej stanę” - limit jest brany pod uwagę przy projektowaniu hulajnogi, co oznacza, że ​​mniejsze części trzymają się razem trzpień, zaciski hamulcowe i inne śruby, śruby itp. wszystkie wywierają znacznie większy nacisk.

Moc silnika w hulajnodze elektrycznej. Czy jest ważna ?

Moc silnika w hulajnodze elektrycznej. Czy jest ważna ?

Ucząc się i szukając informacji na temat hulajnóg elektrycznych, przez cały czas będziesz widzieć słowo „ silnik piasty ”. To dlatego, że wszystkie hulajnogi elektryczne mają silnik w piaście koła, tak zwane silniki piasty BLDC, co jest skrótem; bezszczotkowe silniki prądu stałego. Są one oceniane i oparte na jednostkach watów, które są miarą ich zużycia energii. Im mocniejszy silnik w hulajnodze, tym większa moc. Zwykle zaczyna się od 200 watów i wzrasta do ponad 6000 watów. Większość przeciętnych, tanich hulajnóg elektrycznych dojeżdżających do pracy będzie miała silnik o mocy 250 W. Jest to w porządku, jeśli jesteś osobą o średniej wadze i jeździsz tylko w obszarach, które nie są zbyt trudne z wieloma stromymi wzgórzami lub pofałdowaniami. Generalnie zalecamy wybór co najmniej 500-watowego silnika, który nie tylko jest o wiele przyjemniejszy w jeździe, ale także radzi sobie ze wzgórzami, które nie są zbyt strome. W przypadku czegokolwiek powyżej 500 watów dużą rolę odgrywa połączenie akumulatora i silnika, co oznacza, że ​​dwie hulajnogi elektryczne o tej samej mocy (na przykład silniki 2 x 1000 watów o łącznej mocy 2000 w) mogą mieć różne osiągi w zależności od rozmiaru i wyjścia Ah akumulatora. Dlatego często zdarza się, że ta sama hulajnoga występuje w wariantach, w których główną różnicą jest rozmiar akumulatora. Zwykle prędkość maksymalna jest taka sama, ale szczytowa moc silników może się różnić, a przyspieszenie będzie szybsze na hulajnogach z mocniejszym akumulatorem/baterią.

Bateria w hulajnodze elektrycznej. Na co zwrócić uwagę ?

Bateria w hulajnodze elektrycznej. Na co zwrócić uwagę ?

Akumulator jest najważniejszą i najdroższą częścią każdego pojazdu elektrycznego, w tym hulajnóg elektrycznych. Nie wspominając o tym, że jest to największe wyzwanie dla całej branży. Technologia idzie do przodu, a akumulatory cały czas się poprawiają. Większy akumulator o większej pojemności zapewni większą wydajność nawet przy tej samej mocy silnika. Żywotność baterii w hulajnodze elektrycznej można również poprawić poprzez odpowiednią konserwację. Podczas ładowania upewnij się, że nie jest zbyt gorący. Jeśli to możliwe, ładuj powoli hulajnogę elektryczną, aby wydłużyć żywotność baterii. Nie przeładowuj. Niektóre ładowarki wyłączają się automatycznie, gdy są pełne, ale i tak wyjmij ładowarkę. Baterie do hulajnóg elektrycznych Xiaomi Mija 365, Pro, Pro 2, Pro 3, Motus Scooty 8,5, Scooty 10, Techlife, Fiat i pozostałych hulajnóg elektrycznych  można zakupić TUTAJ.

Hamulce w hulajnodze eletrycznej. Na co zwrócić uwagę ?

Hamulce w hulajnodze eletrycznej. Na co zwrócić uwagę ?

Jeden z najważniejszych elementów pojazdu, którego nie można lekceważyć ani brać za pewnik. Wiele hulajnóg elektrycznych ma dziś dwa rodzaje układów hamulcowych, mechaniczny i elektroniczny. Niektóre hulajnogi są wyposażone w oba systemy, a niektóre są tylko mechaniczne. Hamulce mechaniczne występują w trzech wersjach i opierają się na fizycznym mechanizmie zwalniania. Hamulec nożny, hamulec bębnowy, hamulec tarczowy. Hamulec nożny działa poprzez dociskanie tylnego błotnika do tylnej opony w celu wytworzenia tarcia i zatrzymania. Nie tak skuteczny jak hamulec bębnowy lub tarczowy, ale spowalnia. Hamulce bębnowe to zamknięty system w piaście koła i dobry jest w mokrych warunkach. Tarcze hamulcowe to zdecydowanie najlepsza opcja.Są lżejsze i skuteczniejsze niż hamulce bębnowe. Hamowanie elektryczne ma miejsce, gdy sam silnik generuje siłę hamowania, a czasami również hamowanie regeneracyjne. Nie należy polegać na tym zbyt mocno, ponieważ siła hamowania jest najsłabsza z nich wszystkich. Ale w połączeniu z hamulcami bębnowymi lub tarczowymi może to być wielką zaletą i zwiększyć bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu dwóch układów hamulcowych.

Oświetlenie hulajnogi elektrycznej.

Oświetlenie hulajnogi elektrycznej.

Wiele hulajnóg elektrycznych ma dziś białe przednie i czerwone tylne światło. A jeśli planujesz jazdę po ciemku, jest to bezwzględna konieczność. Mimo to wiele hulajnóg elektrycznych ma dość słabe oświetlenie. A z tyłu, ze względu na konstrukcję, jest umieszczony bardzo nisko nad ziemią. Dodanie dodatkowego światła do kasku lub plecaka to prawdopodobnie dobry pomysł.

Zawieszenie hulajnogi elektrycznej. Amorytzatory.

Zawieszenie hulajnogi elektrycznej. Amortyzatory.

Hulajnogi elektryczne bez zawieszenia czyli amortyzatorów zwykle nadają się tylko na podróże po płaskich miejskich powierzchniach. W lepszych hulajnogach elektrycznych stosowane są zwykle 3 typy zawieszenia:  hydrauliczne, sprężynowe lub gumowe. Najlepsze hulajnogi zazwyczaj mają kombinację dwóch systemów. Czasami tylko na przednim kole, tylko na tylnym kole lub na obu. Wybór hulajnogi z oponami wypełnionymi powietrzem również pomoże poprawić jakość jazdy.

Opony do hulajnóg elektrycznych. Jakie wybrać ?

Opony do hulajnóg elektrycznych. Jakie wybrać ?

Generalnie masz do wyboru dwie opcje, opony pełne lub opony pneumatyczne/napełniane powietrzem. Opona napełniona powietrzem zawsze będzie lepszym wyborem dla jakości jazdy, niezależnie od okoliczności. Jedyną zaletą opony pełnej jest to, że nigdy nie dostaniesz przebicia. Opony wypełnione powietrzem wymagają więcej konserwacji, owszem, ale będą miały lepszą przyczepność, trakcję i komfort niż ich solidne odpowiedniki. Opony pełne są świetne, jeśli masz krótsze proste dojazdy po płaskich powierzchniach.

Klasa IP - wodoodporność hulajnogi elektrycznej.

Klasa IP - wodoodporność hulajnogi elektrycznej.

IP to skrót od Ingress Protection i informuje, jak chroniona jest hulajnoga elektryczna przed wodą i innymi elementami, takimi jak kurz. Rynek e-hulajnóg szybko się rozwija i jako taki nie wszystko jest do końca wyjaśnione, a nawet ustalone. Na przykład ocena IP jest czasami klasyfikowana na hulajnodze, a czasami nie. Ale to nie znaczy, że nie ma ochrony przed wodą. Większość nowych hulajnóg jest do pewnego stopnia wodoszczelna, mimo że mogą nie mieć oceny IP. Jeśli możesz znaleźć hulajnogę, który odpowiada Twoim potrzebom i ma oficjalną ocenę IP, powiedzielibyśmy, że to duży plus, ale nie zniechęcaj się do hulajnogi elektrycznej, jeśli spełnia wszystkie pola i nie ma oficjalnej oceny IP.  Serwisy hulajnóg elektrycznych doszczelniają i uszczelnią hulajnogi elektryczne praktycznie dla każdej marki. Można zrobić taką usługę w serwisie HulajnogiTG.pl.

Gdzie można kupić hulajnogę elektryczną ? Autoryzowane sklepy i serwisy.

Istnieje wiele opcji, w których można kupić hulajnogę elektryczną, a to może być równie ważne. Dostępność hulajnóg stale rośnie, ale niestety wiele miejsc, w których można znaleźć hulajnogę elektryczną, nie posiada wiedzy branżowej i raczej nie pomoże w podjęciu najbardziej świadomej decyzji. Co ważniejsze, zdecydowanie zbyt wielu sprzedawców detalicznych i konsumentów nadal postrzegahulajnogi elektryczne jako „gadżety”, a zakup traktuje podobnie do zakupu laptopa lub telewizora i oczekuje, że będzie on działał jak w zegarku dzień w dzień. Faktem jest, że hulajnogi elektryczne to pojazdy i tak jak w przypadku każdego pojazdu, nastąpi również zużycie i potencjalne uszkodzenia. Potrzebują więcej konserwacji oraz corocznego przeglądu w profesjonalnym serwisie hulajnóg elektrycznych. W zależności od tego, skąd kupujesz hulajnogę elektryczną, posiadanie hulajnogi może być rajem lub piekłem.  Części zamienne, a także naprawy to coś, przy czym najprawdopodobniej będziesz potrzebować pomocy w pewnym momencie. Wybór dystrybutora lub sprzedawcy, który może zapewnić jakąś gwarancję i części zamiennie, to najlepszy wybór. W przeciwnym razie może się okazać, że zdobycie części zamiennych może być trudne a nawet niewykonalne. Sklep TourSport i serwis HualjnogiTG oferuje dożywotni program serwisowy pogwarancyjny dla wszystkich klientów oraz 12-miesięczną gwarancję na hulajnogi elektryczne. Nie wszyscy ludzie czują się komfortowo z kluczem w ręku i uważają, że naprawienie problemu może być trudne. Producenci Vsett,Techlife, Motus, Xiaomi mają partnerów serwisowych w całej Polsce i nie musisz marwić się o naprawy. Jeśli masz szczęście, mieszkać w pobliżu lokalnego dealera, możesz iść i dotknąć, a może wypróbować wybraną przez siebie hulajnogę elektryczną.  Najtaniej byłoby dostać hulajnogę elektryczną bezpośrednio z Chin. Ale bądź świadomy. Nie oczekuj, że obsługa klienta będzie dla Ciebie w stanie wysokiej gotowości, jeśli w ogóle możesz się z nimi skontaktować. Czas dostawy jest zwykle dość długi, a Twoja hulajnoga może wyglądać tak, jak zamówiona, lecz po bliższym przyjrzeniu się, okaże się, że jest to klon marki, której oczekiwałeś.. i dlatego jest to tania opcja.

Gwarancja na hulajnogi elektryczne

Sklep TourSport i serwis hulajnóg HulajnogiTG.pl chce rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące gwarancji, oferując 12-miesięczną gwarancję na każdą zakupioną hulajnogę, a także dostęp do usług serwisowych i zniżki na części  po wygaśnięciu gwarancji. Kupując u nas hulajnogi elektryczne masz pewność że zawsze możesz serwisować Twoją hulajnogę elektryczną z dostępem do częsci i serwisu.


Warto przeczytać: Hulajnoga elektryczna - jaką wybrać?