;

WYPRZEDAŻ ! Kody rabatowe : "logalp" -10% na Alpine pro / "logtre" -20% na Trespass | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jak wybrać plecak turystyczny?

Jak wybrać plecak turystyczny?

Niezależnie do celu wycieczki, wybierając się w podróż, warto pomyśleć o doborze odpowiedniego plecaka. Miłośnicy górskich wypraw szczególną uwagę powinni przywiązać do tego elementu, ponieważ ich wymagania pod względem jakości, objętości oraz komfortu plecaka będą największe. Jak wybrać dobry plecak turystyczny?

Plecak turystyczny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrany przez nas plecak turystyczny był jak najbardziej funkcjonalny i zapewniał wysokie standardy wygody podczas chodzenia po górach i innych terenach, musimy wiedzieć, co warto sprawdzać przed zakupem.

Wodoodporność

Wiele słyszy się o tym, jak ważne jest przygotowanie na górską wycieczkę wodoodpornej odzieży. Czynnik ten jest istotny także w przypadku plecaków, ponieważ to właśnie w nich będziemy przenosić cały podręczny ekwipunek, a nie chcemy przecież, aby zamókł w trakcie podróży. Pogoda w górach bywa bardzo zmienna, dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Niestety mało który plecak samo w sobie jest przystosowany do tego, aby wytrzymać intensywną ulewę, dlatego warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model wyposażony jest w pokrowiec przeciwdeszczowy. Stawiając na plecak turystyczny Trek 33 marki Trespass, wybieramy produkt wykonany z materiału wodoodpornego ripstop 600D, z dołączonym wytrzymałym pokrowcem przeciwdeszczowym, zabezpieczającym sprzęt przed przemoknięciem.

Plecak turystyczny 33L TREK 33 TRESPASS Electric Blue

Pojemność

Jaką pojemność powinien mieć profesjonalny plecak turystyczny? Ten czynnik warto dobierać wedle zapotrzebowania. Wysokiej jakości plecaki turystyczne mają zazwyczaj dość dużą pojemność, nawet 60 litrów, jak plecak turystyczny Matterhorn 60 Bergson, choć są także mniejsze, na przykład wspomniany wcześniej plecak Trek 33 Trespass, czy plecak turystyczno-miejski o pojemności 12 litrów Dommel Dutch Mountains. Zastanawiając się nad tym, plecak, o jakiej pojemności wybrać, należy pomyśleć, co właściwie będzie w nim przenoszone, czy tylko prowiant i odzież na zmianę, czy też specjalny ekwipunek wspinaczkowy i inne akcesoria.

Plecak turystyczny 60L MATTERHORN 60 BERGSON Grey

System nośny plecaka

Czym jest system nośny? To właśnie on odpowiada za odpowiednie rozłożenie ciężaru na plecach, dzięki czemu znacznie zwiększa się komfort jego noszenia na plecach. W plecakach turystycznych zazwyczaj jest tak, że im większy model, tym bardziej rozbudowany jest system nośny, a więc mamy do czynienia z różnymi kieszonkami i przegródkami, które pomagają nam dobrze gospodarować ciężarem. W systemie tym chodzi także o odpowiednie dopasowanie plecaka tak, aby to, co znajduje się w jego wnętrzu, było rozłożone równomiernie, a ciężar nie przechylał się na jedną stronę, co mogłoby być groźne dla zdrowia kręgosłupa. Jednym z najważniejszych elementów systemu nośnego jest pas biodrowy oraz pas piersiowy. Wśród plecaków z dobrym systemem nośnym wyróżniamy plecak taktyczny MacGyver, który świetnie sprawdzi się zarówno jako plecak turystyczny, jak i miejski.

Plecak turystyczny taktyczny 602132 40+20L MACGYVER

Design

Profesjonalne plecaki turystyczne wybierane są raczej ze względu na jakość i różne funkcje, niż na wygląd, jednak producenci zawsze wkładają wszelkie staranie także w to, aby ich produkty charakteryzowały się ciekawym designem. Jeżeli interesuje nas podróżny plecak turystyczny, 4f to marka, która również może nas zainteresować. Produkuje ona głównie plecaki miejskie i sportowe, jednak wśród produktów firmy znajdziemy także takie, które z pewnością sprawdzą się podczas różnego rodzaju wycieczek. Plecaki 4f to gwarancja ciekawego stylu połączona z dobrą jakością wykonania.

Przeczytaj także: Jak wybrać dobry plecak turystyczny? Przedstawiamy plecaki Bergson

Szeroki wybór wysokiej jakości plecaków turystycznych znaleźć można w sklepie internetowym z odzieżą i sprzętem dla podróżników Toursport. Zachęcamy do wyboru produktów znanych producentów.