;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jak przygotować się do powrotu na siłownię?

Jak przygotować się do powrotu na siłownię?

Wiadomość o otwarciu siłowni z pewnością ucieszyła miłośników wyciskania ciężarów. Miesiące, podczas których kluby sportowe były zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, sprawiły, że mnóstwo amatorów sportu nie mogło cieszyć się ulubionym hobby. Gdy tylko siłownie zostaną otwarte, zapewne wielu z nas planuje powrót do starych nawyków. Czy jednak można od razu rzucać się na głęboką wodę? Zobaczmy, jak przygotować się do powrotu na siłownię po długiej przerwie. Dobra odzież sportowa uznanych producentów 4F, Under Armour, Outhorn, Trespass, Alpine Pro a zatem komfort podczas cwiczeń ma ogromne znaczenie.

Powrót na siłownię po przerwie – najczęstsze błędy

Lockdown pozbawił wielu miłośników sportu ich ukochanego hobby, jakim jest siłownia. Niektórzy spędzili ten czas, szukając alternatywy, ćwicząc w domu lub na świeżym powietrzu. Inni zrobili sobie przerwę. Niezależnie od tego, jak wyglądał okres spędzony bez treningu w klubie sportowym, po powrocie należy pamiętać o tym, aby dać sobie czas na „rozruch”, czyli przygotowanie ciała do ponownego ciężkiego wysiłku. Niestety sporo osób o tym zapomina, rzucając się od razu na głęboką wodę, chcąc jak najszybciej powrócić do formy sprzed pandemii.

Najczęstsze błędy, popełniane przy powrocie na siłownię po długiej przerwie, to:

  • rzucanie się na głęboką wodę – wiele osób chce jak najszybciej powrócić do dawnej formy, sięgając po zbyt duże ciężary już na pierwszym treningu. Takie zachowanie może prowadzić do urazów i przetrenowania;

  • brak rozgrzewki – niezależnie od tego, czy mieliśmy dłuższą przerwę w treningu, czy po prostu rozpoczynamy kolejną sesję, rozgrzewka stanowi odpowiednie przygotowanie do ruchu i nie można o niej zapominać;

  • zbyt częste treningi – chcąc w jak najkrótszym czasie odzyskać formę, niektóre osoby zaczynają od codziennych, ciężkich treningów. Powrót na siłownię po przerwie powinien być stopniowy, zarówno przy wyborze ćwiczeń, jak i częstotliwości treningu. Jeżeli mieliśmy długą przerwę w aktywności fizycznej, najlepiej rozpocząć od 2 treningów w tygodniu. W przypadku, gdy ćwiczyliśmy regularnie w domu, częstotliwość można zachować, ale wciąż trzeba pamiętać o przerwach na regenerację.

Czytaj również : Zestaw do ćwiczeń w domu – co wybrać?

Powrót na siłownię po przerwie – dieta

Jeżeli zależy nam na pełnym powrocie do formy nie tylko pod względem wytrzymałościowym, ale i budowania sylwetki, musimy pamiętać, jak ważna jest odpowiednia dieta. Aktywność fizyczna wymaga od nas zwiększenia podaży protein. Warto postawić również na dobre źródła węglowodanów i tłuszczów. Zbilansowany jadłospis z dostosowaną do indywidualnych wymagań podażą kaloryczną wpłynie zarówno na szybszy wzrost kondycji, jak i zapewni lepszą regeneracją i sprawniejszy wzrost mięśni.

Powrót na siłownię po długiej przerwie – jaki strój sportowy wybrać?

Zanim wybierzemy się na siłownię lub fitness po długiej przerwie, warto sprawdzić, czy mamy odpowiednią odzież, potrzebną do komfortowego treningu. Po miesiącach bez ćwiczeń może okazać się, że nasza stara koszulka czy spodenki nie będą już na nas pasować lub okażą się niemodne. Warto wtedy postawić na wysokiej jakości odzież sportową termoaktywną męską i damską, która dzięki funkcji odprowadzania wilgoci, zapewnia największy komfort przy każdym rodzaju aktywności fizycznej.

Wybierając się na siłownię po długiej przerwie, musimy zwrócić uwagę także na obuwie. W zależności od tego, czy ćwiczymy siłowo, czy preferujemy trening cardio lub crossfit, bieganie, fitness i inne sporty - buty sportowe męskie i damskie mogą okazać się odpowiednie do danego wysiłku. W przypadku treningu na dużych ciężarach bardzo ważne jest stabilność, miłośnicy treningu kondycyjnego muszą postawić na elastyczność, a crossfit wymaga od sportowca wszystkiego, a więc i profesjonalnych butów z mocną podeszwą, ale na tyle lekkich, aby zapewniały pełną mobilność ruchu.

Otwarcie siłowni z pewności wywoła poruszenie wśród miłośników aktywności fizycznej. Zanim jednak rzucimy się na sportowy sprzęt i obciążenia, warto odpowiednio przygotować się do wysiłku.