;

kody rabatowe na wiosnę: ALPINE PRO "logalp" -10% | TRESPASS "logtre" -20% | wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jak prać odzież wodoodporną - kurtki z membraną? Poradnik

Jak prać odzież wodoodporną - kurtki z membraną? Poradnik

JAK PRAĆ ODZIEŻ WODOODPORNĄ ?

Jeśli zainwestowałeś w wodoodporną kurtkę z membraną o wysokich parametrach, można czuć się trochę zaniepokojonym wrzucaniem jej do prania razem z innym praniem, co jest zrozumiałe. Wodoodporne kurtki są również wykonane z oddychającej technologii, która działa bardzo podobnie do naszej skóry. Oddychające materiały składają się z szeregu „porów”, które regulują ciepło i wilgoć, i tak samo, jak gdybyśmy nigdy się nie myli, pory w kurtkach mogą się zatykać i wpływać na wydajność kurtki. Aby temu zaradzić, musisz starannie prać i pielęgnować swoją kurtkę, softshell, spodnie aby przetrwały próbę czasu. *Pamiętaj, że jest to wyłącznie przewodnik i zachęcamy wszystkich czytelników do sprawdzenia etykiety przez praniem odzieży. Poradnik krok po kroku dotyczący prania i impregnacji odzieży (kurtek, spodni, softshelli ) z membranami GORE-TEX, SYMPATEX, EVENT, TRES-TEX, ISOTEX, AQUATECH, NEODRY i innych.

Krok 1: PRZYGOTOWANIE DO PRANIA ODZIEŻY

Po pierwsze, upewnij się, że masz odpowiednie produkty: standardowe detergenty ,,no name'' zniszczą wodoodporne włókna kurtki i uczynią ją bezużyteczną, więc wybierz detergent opracowany specjalnie do tego zadania. Nikwax, Storm, 4F są najpopularniejszymi markami płynów i impregnatów do odzieży membranowej w Polsce, ponieważ są neutralne i działają jak łagodne mydło, a ponadto nie zawierają chemikaliów, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.Dodatkowo są testowane przez profesjonalistów - podróżników i sportowców. Wybór detergentu należy wybrać na podstawie specyfikacji kurtki. Jeśli Twój produkt jest wyposażony w technologię np. membranę GORE-TEX, upewnij się, że detergent jest z nią kompatybilny. Upewnij się również, że wszystkie zamki błyskawiczne, klapki i paski na rzepy są zabezpieczone przed przystąpieniem do prania odzieży membranowej.

Krok 2: CZYSZCZENIE PUNKTOWE

ŚRODEK PŁYN CZYSZCZĄCY DO ODZIEŻY SPORTOWEJ WASH-IN CLEANER NOSD4-PIMP305 90ML 4F

Jeśli na kurtce lub innej odzieży membranowej znajduje się błoto, inne ślady, wyczyść je suchą gąbką lub szczotką do ubrań, aby nie zaimpregnowały włókien podczas prania, dlatego też kurtkę należy prać osobno.

Krok 3: PRAĆ W PRALCE

ŚRODEK CZYSZCZĄCY PŁYN DO ODZIEŻY WASH OUTDOOR CLOTHING 300ml S41102 STORM

Możesz prać ręcznie lub delikatnie prać w pralce. Niektóre maszyny mają opcję prania ręcznego, więc przed rozpoczęciem sprawdź swoją pralkę. Zawsze sprawdzaj etykietę, jeśli pierzesz swój produkt w pralce, lecz większość producentów zaleca umieszczenie odzieży na wolnym wirowaniu i praniu w chłodnym miejscu. Upewnij się, że podajnik na płyn czyszczący i impregnat jest całkowicie wolny od wszelkich pozostałości z poprzednich prań, ponieważ może to spowodować uszkodzenie odzieży z membraną. Dodaj odpowiednią ilość środka czyszczącego (np. Nikwax, Storm, 4F) do podajnika i pozwól produktowi przejść przez pełny cykl mycia i płukania.

Krok 4: SPRAWDŹ ODZIEŻ

Impregant do odzieży membranowej w sprayu FAST DRY PROOF 300ml S41233 STORM

Po zdjęciu suchego ubrania, sprawdź, czy nie ma miejsc, w których woda została wchłonięta, a nie odpychana. Jeśli woda wchłania się to odzież będzie wymagała dodatkowo impregnacji. W tym celu będziesz trzeba wyprać swoją odzież, jak powyżej, za pomocą specjalistycznego środka do impregnacji (ponownie, liderzy rynku środków czyszczących i impregnacji: Nikwax, Storm, 4F oferują produkty do impregnacji przeznaczonej do tego celu).

Krok 5: SUSZENIE ODZIEŻY

Suszyć w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze, aby reaktywować wodoodporne włókna. Ten krok jest również niezbędny po powtórnej impregnacji, aby reaktywować obróbkę. Jeśli nie masz suszarki bębnowej, umieść przedmiot na grzejniku, od czasu do czasu obracając. Ponownie, zawsze sprawdzaj etykietę, aby upewnić się, że suszenie w suszarce bębnowej jest odpowiednie dla innych cech odzieży.

WIODĄCY PRODUCENCI W WODOODPORNEJ PIELĘGNACJI ODZIEŻY TURYSTYCZNEJ NIKWAX - STORM - 4F

Produkty do czyszczenia i impregnacji kurtek w tym odzieży z membraną Nikwax, Storm, 4F nigdy nie wpływają na wygląd odzieży i można je prać w pralce lub ręcznie, bez konieczności suszenia w suszce bębnowej. Unikalna formuła przy użyciu przyjaznych dla środowiska składników które nie zawierają fluorowęglowodoru, łatwopalnych rozpuszczalników ani aerozoli sprawia że masz pewność korzystania z wiodących producentów środków czyszczących i impregnatów do odzieży i obuwia z membranami.