Czatuj na WhatsApp

Witamy w TourSport.pl!
;

kody rabatowe na wiosnę: "logalp" -10% na Alpine pro / "logtre" -20% na Trespass | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Hulajnogi elektryczne – części zamienne i akcesoria

Hulajnogi elektryczne – części zamienne i akcesoria

Hulajnogi elektryczne ze względu na wysokie zaawansowanie technologiczne stały się czymś więcej, niż tylko elementem dziecięcych zabaw. Coraz częściej korzystają z nich nastolatki oraz osoby dorosłe, wykorzystując je jako środek transportu.

Choć hulajnogi elektryczne charakteryzują się znacznie wyższym poziomem jakości od tradycyjnych, to warto poznać, jakie części zamienne i akcesoria mogą się przydać w przypadku awarii lub gdy będziemy chcieli nasz sprzęt ulepszyć.

Hulajnogi elektryczne – części zamienne

Kupując hulajnogę elektryczną, stawiamy na wysokiej jakości sprzęt i chcemy, aby posłużył nam on jak najdłużej. Jak w każdym pojeździe, także w tym przypadku, są elementy, które w miarę użytkowania będą się ścierać lub niszczyć i po pewnym czasie trzeba będzie wymienić je na nowe. Wśród najpopularniejszych części zamiennych do hulajnóg elektrycznych znajdziemy:

- opony;

- dętki;

- koła;

- hamulce.

Są to części, których wysoka sprawność jest hulajnodze niezbędna, dlatego, jeżeli zauważymy jakąś usterkę, nie powinniśmy czekać z ich wymianą. Z drobniejszych części zamiennych wybrać można także błotniki, uchwyty do kierownicy czy naklejki odblaskowe.

Opony do hulajnogi elektrycznej

Opony to bardzo ważny element wyposażeni hulajnogi elektrycznej, dlatego należy na nie zwrócić szczególną uwagę. W zależności od tego, po jakim terenie będziemy jeździć, możemy wybrać:

- opony terenowe;

- opony bezdętkowe

- opony szosowe.

Dlaczego wybór odpowiednich opon do hulajnogi jest taki ważny? Tak samo, jak w rowerze, tak i w hulajnodze opony będą się ścierać. A są na to narażone tym bardziej, jeżeli złą oponę wykorzystamy na nieodpowiednim terenie. Co więcej, opona szosowa niespecjalnie nadaje się do szusowania po stromych terenach, gdyż nie posiada charakterystycznych terenowych wypustek, które ułatwiają poruszanie się. Podobnie opony terenowe nie zawsze sprawdzą się na gładkiej szosie, zwłaszcza jeżeli myślimy o szybkiej, swobodnej jeździe.

Zobacz również: Jak przygotować się do wiosennego biegania z odzieżą 4F?

Dętki do hulajnogi elektrycznej

Zadaniem dętki jest utrzymywanie ciśnienia powietrza w oponie, jest więc ona kluczowa, jeżeli chcemy w pełni korzystać z hulajnogi elektrycznej. Czasem nie trzeba wymienić całej opony, gdyż wystarczy nam jedynie wymiana dętki, aby móc cieszyć się jazdą po dowolnym terenie. Markowe dętki znacznie zwiększają komfort jazdy, a modele dostępne w sklepie Toursport pasują do większości modeli hulajnóg elektrycznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dętki do hulajnogi elektrycznej? Ważne są takie elementy jak:

  •  - wielkość opon, używanych w hulajnodze elektrycznej;

  •  - prosty lub krzywy zawór.

Wymiana kół w hulajnodze elektrycznej

Koła dostępne są w różnych wymiarach i kolorach. W zależności od potrzeb możemy wymieniać je wedle indywidualnych wymagań, ale tak, aby zawsze pasowały do danej hulajnogi. Podczas wyboru nowych kół do hulajnogi elektrycznej, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania danego elementu.

Wymiana hamulców w hulajnodze elektrycznej

Hulajnogi elektryczne to pojazdy, które mogą rozwinąć prędkość nawet do 40 km/h. I choć najwięcej modeli oferuje prędkość do 25 km/h, wciąż jest to na tyle dużo, aby nie lekceważyć jakości hamulców. Jeżeli zauważymy, że hulajnoga nie hamuje tak, jak powinna, czas hamowania jest zbyt krótki, warto pomyśleć nad wymianą klocków hamulcowych, linek lub całych hamulców.

Hulajnogi elektryczne to nowoczesne urządzenia, które cieszą się bardzo dużą popularnością przede wszystkim wśród nastolatków, choć korzystają z nich także osoby dorosłe. Jest to bardzo ciekawy środek transportu, który dostosowany został do poruszania się na drogach rowerowych. Stawiając na wysokiej jakości hulajnogę elektryczną, należy pamiętać o systematycznym sprawdzaniu jej stanu i w razie potrzeby wymianie części zamiennych.