;

FINAŁ WYPRZEDAŻY DO -70% ALPINE PRO, TRESPASS | SPRAWDŹ KODY RABATOWE | Zamów teraz

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Drabinka gimnastyczna - jak wybrać i do czego służy?

Drabinka gimnastyczna - jak wybrać i do czego służy?

Drabinka gimnastyczna stanowi sprzęt sportowy, który przyda się nie tylko w profesjonalnych siłowniach, ale także w przypadku, gdy chcemy ćwiczyć w domu lub zapewnić dobrą rozrywkę i możliwość rozwoju naszym dzieciom. Na rynku dostępnych jest sporo modeli tego typu produktów, a w tym także drabinki gimnastyczne dla dzieci, które cieszą się sporą popularnością wśród troskliwych rodziców. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę, wybierając drabinkę gimnastyczną.

Drabinka gimnastyczna – co to jest?

Drabinka gimnastyczna to sprzęt sportowy i rehabilitacyjny, który charakteryzuje się szczeblami, przytwierdzonymi do pionowych poprzeczek. Z wykorzystaniem takiego produktu, można wzmacniać praktycznie każdą cześć ciała, dlatego stanowi on część profesjonalnych siłowni, a ze względu na szeroki wybór tańszych modeli, coraz częściej pojawia się także w domowych siłowniach. Drabinka gimnastyczna nadaje się zarówno do treningu dzieci, jak i osób dorosłych, umożliwiając urozmaicenie ćwiczeń lub rozwojową zabawę dla każdego.

Drabinka gimnastyczna – drewniana czy metalowa?

Decydując się na zakup drabinki gimnastycznej do domu, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana. W sklepach ze sprzętem sportowym znajdziemy głównie drabinki drewniane, drabinki metalowe oraz takie, które stanowią połączenie obu tych materiałów.

Drabinka gimnastyczna drewniana

Drabinka gimnastyczna bukowa 110-110 BENCHKDobrze wykonana drabinka drewniana charakteryzuje się niewielką poślizgowością, co zwiększa bezpieczeństwo ćwiczeń. Z drewna wykonywane są zarówno drabinki profesjonalne, jak i drabinki gimnastyczne dla dzieci. Drewno to budulec ekologiczny, który świetnie wpasuje się w estetykę każdego wnętrza. Dobrym przykładem takiego produktu jest bukowa drabinka gimnastyczna BenchK 110. Model ten charakteryzuje się prostą konstrukcją i umożliwia ćwiczenia mięśni pleców , brzucha, a także innych partii. Ćwiczenia na drabince pozwalają na rozwój ruchowy u dzieci i umożliwiają zwiększenie elastyczności stawów oraz mobilności u osób w każdym wieku.

Drabinka gimnastyczna z drewna i metalu

Drabinka gimnastyczna z drążkiem 221W-210 BENCHKJest to także dość popularny sprzęt, w którym konstrukcja wykonana jest z metalu, natomiast szczeble są drewniane. Tego typu produkty charakteryzują się wyższą wytrzymałością niż drabinki drewniane, dlatego też częściej wykorzystywane są na profesjonalnych siłowniach. Drabinki z metalowymi elementami mają też większą tolerancję obciążenia, dzięki czemu bardziej nadają się dla zawodowych sportowców wyczynowych. Drabinka gimnastyczna sportowa BenchK 221W to świetna propozycja dla osób, poszukujących drabinki metalowo-drewnianej do domowego użytku. Dzięki obecności drążka drabinka umożliwia rozszerzenie planu treningowego o kolejne wariacje. Jej wytrzymałość to aż 150 kilogramów, dzięki czemu z urządzenia będą mogli korzystać wszyscy członkowie rodziny.

Drabinka gimnastyczna z drążkiem i poręczą 312W-310 BENCHKNieco bardziej urozmaicona jest drabinka gimnastyczna BenchK 312B, która oprócz drążka wyposażona została jeszcze w dodatkową poręcz do ćwiczeń, umożliwiającą wykonywanie pompek czy rozszerzenia treningu brzucha. Jest to model wielofunkcyjny, którego wytrzymałość również sięga 150 kilogramów.

Drabinka gimnastyczna dla dzieci - jaką wybrać?

Choć większość dzieci poradzi sobie doskonale na standardowej drabince gimnastycznej, w sklepach można znaleźć także modele z mniejszymi przerwami między szczebelkami. Mogą one wydawać się bardziej komfortowe dla najmłodszych, ułatwiając im wykonywanie na sprzęcie różnego rodzaju ćwiczeń. Spora liczba osób decyduje się jednak na drabinki gimnastyczne uniwersalne, czyli takie, które nadają się dla całej rodziny.

Popularne akcesoria do drabinek gimnastycznych  

Ciekawymi dodatkami które wspomagają ćwiczenia na drabinkach np. marki BenchK to m.in. ławeczki do drabinki, drążek do drabinki. materac gimnastyczny, poręcz do drabinkibiurko na drabinkę. Pamiętaj ! Szeroka oferta najlepszych akcesoriów do drabinek gimnastycznych jest dostępna do poszczególnej serii dla danej drabinki.