;

dodatkowe -10% rabatu na markę alpine pro z kodem rabatowym "logalp" | szybka wysyłka 24h

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Domowa siłownia krok po kroku

Domowa siłownia krok po kroku

Znając zalety domowej siłowni, wiele osób decyduje się na stworzenie w swoich czterech ścianach nieco bardziej zaawansowanej przestrzeni do ćwiczeń. Szeroka dostępność sprzętu fitness oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że mnóstwo miłośników i miłośniczek aktywności fizycznej przedkłada korzyści, wynikające z takiego domowego kącika sportowego nad systematyczne wizyty na siłowni. Jeżeli wyposażymy swoje mieszkanie w funkcjonalne urządzenia sportowe, efekty treningów będą porównywalne. W ostatnim artykule wyjaśniliśmy, dlaczego warto pomyśleć o domowej siłowni, w tym wyjaśnimy, jak ją urządzić krok po kroku.

Krok nr 1- aranżacja miejsca

Pierwszym krokiem do stworzenia domowej siłowni, jest wyodrębnienie miejsca, w którym będziemy ćwiczyć. W najlepszej sytuacji są oczywiście osoby, mieszkające na dużej przestrzeni, najlepiej w domu jednorodzinnym. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy bloków są bez szans, jeżeli chodzi o znalezienie miejsca do ćwiczeń, choć muszą się oni liczyć z ewentualnymi narzekaniami sąsiadów na odgłosy akustyczne, a więc lepiej będzie dla nich wykonywać trening w godzinach porannych lub popołudniowych. Jeżeli ćwiczymy z mniejszym sprzętem fitness, takim jak gumy oporowe czy hantle, wystarczy nam kawałek wolnej podłogi, na której możemy rozłożyć matę do ćwiczeń lub wykładzinę treningową. W przypadku, gdy decydujemy się na maszyny treningowe, takie jak rowerek stacjonarny, bieżnia czy orbitrek, musimy dla nich znaleźć osobne miejsce w mieszkaniu.

Krok nr 2 – dobór sprzętu do domowej siłowni

Jeżeli stworzyliśmy już w naszym domu przestrzeń do ćwiczeń, możemy przejść do kolejnego kroku, jakim jest wybór odpowiedniego sprzętu do domowej siłowni. Wybór urządzeń powinien być dostosowany do indywidualnych wymagań i rodzaju treningu, jaki chcemy wykonywać, jak również dopasowany do ilości miejsca, jaką dysponujemy. Poniżej przedstawiamy najpowszechniejszy sprzęt fitness, stosowany w siłowniach domowych.

Hantle

Hantel żeliwny pokryty winylem 17023 5,0kg HMSHantle do domowej siłowni stanowią sprzęt najczęściej wybierany zarówno przez osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane w sporcie. Para regulowanych hantli umożliwia wykonanie efektywnego treningu siłowego, pozwalając na tworzenie różnych wariacji wysiłkowych. Dodatkowo tego typu sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, a umożliwia wzmocnienie całego ciała.

Taśmy i gumy oporowe

Zestaw gum oporowych HIP BAND 3w1 HB21 SET HMSTego typu akcesoria fitness nie są drogie, a jednak pozwalają na wykonanie efektywnego i bezpiecznego treningu całego ciała. Zestaw gum pozwoli nam tworzyć wariacje zarówno w treningu siłowym, jak i crossfit czy cardio. Pokonywanie stawianego przez gumy oporu stymuluje mięśnie do pracy i umożliwia skuteczny rozwój umiejętności fizycznych.

Mata do ćwiczeń

Mata do jogi RAMT-11024GRL 173x61x0,4cm REEBOK TRAININGMata do ćwiczeń to kolejny niedrogi niezbędnik domowej siłowni. Produkt ten świetnie sprawdzi się podczas ćwiczeń, przeprowadzanych na podłodze, gdy potrzebujemy amortyzacji, bądź nie chcemy kłaść pleców na zimnej podłodze.

Maszyny treningowe w domowej siłowni

Profesjonalne maszyny do domowej siłowni stanowią nieco większy wydatek, jednak umożliwiają wykonanie satysfakcjonującego treningu. Najczęściej wybierane są rowerki stacjonarne, gdyż są to narzędzia nie tylko najłatwiej dostępne, ale też najprostsze w obsłudze. Zaawansowane technologicznie rowerki wyposażone są w komputer, umożliwiający monitorowanie treningu. Osoby, którym zależy przede wszystkim na obniżeniu masy ciała, często stawiają także na bieżnię, która pozwala na wykonywanie treningu wytrzymałościowego. W zależności od dostępnych programów bieżnia zapewnia wybór szybkości biegania, poprzez stymulację ruchu taśmy.