;

FINAŁ WYPRZEDAŻY DO -70% ALPINE PRO, TRESPASS | SPRAWDŹ KODY RABATOWE | Zamów teraz

0 szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Buty treningowe i sportowe damskie – jakie obuwie dla aktywnych pań?

Buty treningowe i sportowe damskie – jakie obuwie dla aktywnych pań?

Dobór odpowiedniego obuwia sportowego jest niezwykle ważny, ponieważ to od niego zależy komfort i bezpieczeństwo naszych stóp. Osoby aktywne zazwyczaj zwracają uwagę nie tylko na krój, ale przede wszystkim na to, czy dany model będzie odpowiedni do ich wymagań. Jakie buty treningowe damskie wybrać w zależności od dyscypliny uprawianego sportu?

Buty damskie do biegania i na co dzień lifestyle

Podczas biegania stopy szczególnie narażone są na obciążenie. To dlatego należy zapewnić im odpowiednie obuwie. Buty do biegania damskie powinny być na tyle elastyczne, aby zapewniały odpowiednią mobilność ruchu, ale ich podeszwa musi być mocna i wytrzymała, amortyzująca ruchy, Wybierając buty do biegania damskie, należy zastanowić się także nad tym, na jakim terenie będą one używane. Inną podeszwę powinno mieć bowiem obuwie do biegania po płaskim terenie, a inną po lesie lub innym nierównym podłożu.

Buty damskie do biegania wyróżniają się przede wszystkim tym, że amortyzują stopę podczas ruchu od pięty i palców i zazwyczaj mają wyższy spadek pięty. Oczywiście podczas zakupu należy zwrócić uwagę także na odpowiednie dopasowanie oraz komfort. Warto zwrócić uwagę na buty Adidas KANADIA TR 6, które służą głównie do biegu po nawierzchni miękkiej, takiej jak parki czy lasy. W modelu tym zastosowano technologie adiPRENE, TRAXION, czy adiWEAR, które wpływają na zapewnienie odpowiedniej amortyzacji i komfortu podczas biegania. Podeszwa w tym produkcie jest nieco sztywniejsza, niż w butach, przeznaczonych do biegania po asfalcie, co sprawia, że obuwie zapewnia większy komfort na nierównym terenie. Cholewka stworzona z materiałów syntetycznych i tekstylnych zapewnia odpowiednią wentylację stopy.

Buty sportowe biegowe damskie KANADIA TR 6 W F32268 ADIDAS

Buty crossfitowe damskie

Crossfit, czyli trening ogólnorozwojowy, który składać się może z wielu wariacji treningowych, nawiązujących do różnych dyscyplin, wymaga specjalnego rodzaju obuwia. Buty crossfitowe damskie powinny wyróżniać się dużym zakresem mobilności, a jednocześnie wysoką stabilnością, aby pozwalały na ćwiczenia dynamiczne i z obciążeniem. Wśród wysokiej jakości butów na crossfit dla kobiet, znajdziemy modele 4F czy Under Armour, które zyskały renomę wśród aktywnych pań. Wybierając buty do treningu crossowego, warto stawiać na jakość oraz funkcjonalność. Tego typu obuwie powinno bowiem nadawać się zarówno do treningu siłowego, jak i wariacji eksplozywnych oraz cardio.

Buty halowe damskie

Buty halowe powinny przede wszystkim charakteryzować się antypoślizgową powierzchnią. Warto również stawiać na modele, gwarantujące stopom odpowiednią cyrkulację powietrza, a więc najlepiej takie, których cholewka wykonana jest z oddychającej siateczki. Pamiętajmy, że obuwie halowe damskie musi także zapewniać odpowiedni komfort podczas ruchu i gwarantować odpowiednią mobilność, pozwalającą na swobodne poruszanie się po powierzchni.

Buty damskie na siłownię

Buty damskie na siłownię mogą być takie same jak crossfitowe, choć w tym przypadku należy szczególną uwagę zwrócić na stabilność. Ćwicząc na maszynach lub z ciężarami, trzeba zapewnić swoim nogom odpowiednie podparcie, a więc w tym przypadku pełną mobilność można wymienić na wytrzymałą, mocną podeszwę, która stanowić będzie element utrzymania równowagi podczas ćwiczenia. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki cel mamy, przychodząc na siłownię. Panie, które w klubie sportowym ćwiczą crossfit, powinny w dalszym ciągu wybrać obuwie crossfitowe.

Buty damskie na basen i otwarte kąpieliska

Mówiąc o butach na basen, każdy myśli o klapkach. Jednak aktualnie możemy korzystać także ze specjalnych butów do wody, jak model Paddle Trespass, które zostały zaprojektowane specjalnie do wypoczynku nad otwartymi akwenami wodnymi. Buty te skutecznie chronią stopy przed urazami i okaleczeniami, a jednocześnie są na tyle lekkie, że zapewniają swobodę pływania.

Buty do wody dla dorosłych PADDLE TRESPASS